Skocz do zawartości
Forum

USG tarczycy 13-latka


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Co może oznaczać poniższy wynik USG tarczycy 13- letniego chłopca? Tarczyca położona w miejscu typowym o obniżonej echogeniczności i mniej spoistej echostrukturze. Przepływ miąższowy w opcji PD i CD nieznacznie wzmożony. W części środkowej prawego płata tarczycy uwidoczniono hipoechogenczną zmianę ogniskową o średnicy 5,4 mm ze skąpym unaczynieniem w opcji PD/CD. Na granicy cieśni i lewego płata tarczycy uwidoczniono hipoechogeniczną zmianę ogniskową o wymiarach 4,7x3,7 mm ze skąpym unaczynieniem w opcji PD/CD. W okolicy dolnych biegunów obu płatów uwidoczniono po kilka węzłów chłonnych do 9 mm.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama 13 - latka

Dziękuję za odpowiedzi, oby czarny scenariusz się nie sprawdził. 19 stycznia jadę z dzieckiem do AM w Gdańsku, do super Pani doktor , także mam nadzieję , że usłyszę trafną diagnozę. Co do lekarza wykonującego USG, to poinformował mnie , że wskazana jest biopsja zmian, ale o tym już ma zadecydować endokrynolog.Proszę trzymajcie kciuki za mojego syna , żeby wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Bez biopsji nie usłyszysz żadnej trafnej diagnozy nawet od profesora medycyny. Po prostu pobiorą materiał biopsyjny i zbadają histopatologicznie - i wtedy będzie wiadomo czy jest to rak, czy jest to zmiana łagodna. I nie pozwól żeby zaniechali biopsji "a bo to młody to na pewno wszystko jest dobrze". Naciśnij ich bo to trzeba wyjaśnić.

Oczywiście nowotwór to jest - ale pamiętaj, że nie każdy nowotwór jest rakiem. Rak to jest nowotwór złośliwy.

Niektóre nowotwory są całkiem nie groźne i ma je każdy - można powiedzieć że każda zmiana ogniskowa jest jakimś nowotworem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...