Skocz do zawartości
Forum

Dokumenty po urodzeniu. Pilne!


daglezja

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam zrobić? Moja matka wyjechała za granicę gdy miałam 16 lat. Z wszystkimi danymi odnośnie moich chorób etc pozostawiła jedynie mówiąc co zrobić. Przyjeżdżala ale nigdy nie wzięła za fraki i pomogła pozbierać ważne informacje i złożyć na komisje o orzeczenie. Tylko gadanie. Gdy zabrałam się za to teraz. Zgubiłam książęczke zdrowia. Tam było wszystko. Więc pojechałam do szpitala gdzie się urodziłam sądząc że uzyskam tam wszystkie ważne informacje o moim wylewie w okresie wczesniaczctwa i badaniach etc. A tu sie okazuje że się spóźniłam. Dokumenty po 20 latach idą do śmieci. Spóźniłam się wg pani z rejestracji o 4 lata. Jestem wściekła na matkę bo to ona powinna mieć te odpisy od początku. Skąd miałam mieć pojęcie co i jak. No i co teraz? Czy jakkolwiek można to odzyskać przecież to są tak ważne rzeczy. W głowie mi się nie mieści że takie dane idą na śmieci w ... Recepcja dla czystego sumienia przyjęła wniosek ale cóż mi po tym. Jestem zdezorientowana do reszty

Odnośnik do komentarza

Powinna być od urodzenia kartoteka w Ośrodku Zdrowia i tam zapisane choroby po urodzeniu, sprawdź jeszcze,
jesli nie ma, to powino dać się jeszcze oprzeć na świadkach, jesli choroba była widoczna.
Głównie chodzi o to ,żeby udowodnić ,że choroba powstała przed 18-tym rokiem życia, tu już na pewno znajdziesz coś w dokumentach swojego Ośrodka Zdrowia.

Rozumiem ,że całe życie masz problemy zdrowotne, zwiazane z tym wylewem i chcesz złożyć wniosek o orzeczenie niepelnosprawności?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Problemy ze słuchem i wzrokiem są wadami wrodzonymi. Na jedno ucho jestem prawie głucha. Wg profesora Skarżyńskiego tego laryngologa, ucho nie nadaje się do zaimplantowania. Pogorszyło by to znacznie docieranie bodźców do zdrowego ucha tak mniej więcej sytuacja wygląda. Mam na szczęście książkę z notatkami matki ale nie ma tam szczegółowych informacji. Takich jakie uzyskalabym ze szpitala. Te dokumenty byłyby dostatecznym dowodem przed komisja + inne orzeczenia i bieżące badania. Nie od dziś wiadomo że oni lubią odmawiać choćby i na wózku byl człowiek i bez jednej ręki... :/

Odnośnik do komentarza
Gość Nati...321

Kiedys nie bylo zadnych komputerow... Od kiedy ta komputeryzacja weszla?? Od niedawna...
Wszystko na papierze....

Nie chce Cie martwic ale bez papierow nie masz szans na nic...
Ci lekarze sa straszni....
Sama mam rente socjalna i umiarkowana grupe...
Ja wszysko mam udokumentowane.. A i tak na ostatniej komisji lekarz pytal mnie o rachunki za wizyty....
No to zaczelam zbierac......

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji myślę, że nie powinnaś mieć dużych problemów z orzeczeniem o niepełnosprawności, bo nie trzeba udowadniać przyczyny choroby od urodzenia, wystarczy ,że wada jest teraz, pierwotna przyczyna nie jest tak istotna, choć wiadomo, że lepiej jakbyś miała całą dokumentację.

Jeśli byś starała się o rentę, ważne by było powstanie niepełnosprawności przed 18-tym rokiem życia i z udowodnieniem tego nie powinnaś mieć problemu, ale na rentę na razie raczej nie masz szans.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...