Skocz do zawartości
Forum

Wynik TK zatok.


Gość Czikit

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś zinterpretować wynik TK zatok?

DANE KLINICZNE: przewlekły nieżyt nosa. Zaburzenia węchu. Polip? P przewodu nosa.
TECHNIKA BADANIA: badanie wykonano warstwami 0,625mm .
OPIS: Masywne zgrubienia błony śluzowej zatok czołowej , szczękowej prawej i stowia z prawie
całkowitym zniesieniem ich powietrzności.
Zgrubienia błony śluzowej zatoki szczękowej lewej i klinowej z ograniczeniem ich powietrzności.
Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne.
Zgrubienia błony śluzowej małzowin nosowych ze znacznego stopnia zwężeniem światła
przeodów nosowych, zwłaszcza prawego.
Częściowa destrukcja kostna przyśrodkowych ścian obu zatok szczękowych, przegrody nosowej i
małżowin nosowych.
Poza tym kości twarzoczaszki zmian nie wykazują.
WNIOSKI: jak w opisie.

Odnośnik do komentarza

Co tu interpretować? Nawet jest dopisek "WNIOSKI: jak w opisie". Twardy jesteś, trzeba przyznać, musiałeś dość długo cierpieć zanim zgłosiłeś się do lekarza. Prawdopodobnie zakwalifikują Cię do zabiegu o którym wspomina House. Po nim będziesz wiedzieć o zbliżających się zmianach pogody zanim wyświetli Ci się powiadomienie na smartfonie.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Długo cierpieć? To wszystko przez naszą służbę zdrowia, dopiero pół roku od pierwszej wizyty dostałem skierowanie do laryngologa od 4 lekarza u którego byłem. Do laryngologa czekałem 2 miesiące i tak wyszło. Dobrze że TK załatwiłem w innym mieście w 9 dni bo u mnie w szpitalu dali termin 19 stycznia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...