Skocz do zawartości
Forum

nouvaring a bóle nogi


Gość kasiakasienk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasiakasienk

Witam ,
15go listopada 6dni temu zaaplikowałam pierwszy mój krążek pierwszego dnia miesiączki.
Po 4dniach w sobotę zaczełam miec rozpieranie w łydce które trwało do niedzieli do momentu zaśnięcia.
W poniedziałek nie dokuczały mi juz te objawy ale wybralam sie do ginekologa by o to zapytać na ulote pisze o zakrzepach itd
Pani doktor zapytala mnie czy się wyproznilam ja co takiego? Nie boli mnie brzuch tylko noga powiedziała ze po nouvaring to nie możliwe ale nie przyjela mnie i jutro mam do niej iść.
Niestety dzis we wtorek w pracy mialam parzenie w lydce na maleńkim zylaczku jest to jest zylaczek bardzo nieduza zylka do tego duże pulsowanie od kolana w gore przeszlo na godz po czym.tak samo wrócili parzenie i znów rozpieranie w górę od kolana.po 20min przeszlo.
Po 3h znow tylko rozpieranie w lydce jest juz wieczór i najchętniej byl wyjela nouvaring ale w momencie przepisywania mi go zapytałam czy mogę wyjac obojętnie kiedy kesli bede miec skutki uboczne mialam.na myśli np stany depresyjne pani.dr powiedziała ze lepiej nie zeby przyjść bo będzie krwawienie trudne do zatrzymania ,martwi mnie ten mój objaw tymbardziej ze na książeczce do nouvaring pisze ze w razie boli nóg odstawić od razu a pani dr powiedziała ze to nie możliwe

Odnośnik do komentarza

Nie możesz lekceważyć bólu nogi. Zakrzepica jest bardzo niebezpieczna. Jeżeli ulotka mówi o tym że należy krążek wyjąć w razie skutków ubocznych to należy tak zrobić. Obserwuj się uważnie, jeżeli krwawienie wystąpi (a wcale nie musi) i będzie intensywne i będzie trwało dłużej niż 7dni udaj się do lekarza aby zatrzymać je lekami.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Dziekuje za odp.
W momencie wypisywania mi recepty spytalam panią doktor czy gdybym miala skutki uboczne to mogę odstawić z dnia na dzień (na myśli mialam bole głowy czy stany depresyjne)pani doktor powiedziała nie wymowac przyjść. Bo wystąpi obfite krwawienie które trudno bedzie zatrzymać wiec wyobrazilam sobie jakies długotrwale krwawienie a wyjeżdżam na 3dni na szkolenie.i jestem w panice.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Bylam u lekarza w poniedziałek pani doktor nie mogla mnie przyjąć ide jutro ale powiedziała ze od nouvaring to nie możliwe i zapytala czy milam wypróżnienie a ja myślę sobie .pytam ja o bol nogi a nie brzuch jestem przerażona jej podejściem :/

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Rano bylam u dr.obejrzała przy okazji w pokoju obok byl dr który robi usg ale nie zajmuje sie zylami powiedzial od razu,zrobil mi usg tej nogi i mówi ze mięsień jest Oki wiec to będzie od zyly,krążek zostsl wyjęty pani dr zdziwiona bo zawiera on mniej hormonu niż tabletki,
Po okolo 4h od wyjecia krążka czyli okolo godz 14 ejrozpieranie minęło,niestety kolo godz 18ej to samo zaczelo sie dziac z druga noga !! Wczesniej tylko prawa noga Rozpieranie i napinanie przeszlo okolo 21ej.
Jutro mam wizytę u internisty aby dala skierowanie do chirurga aby sprawdzić czy to nie zakrzepica nie wiem tylko ile bede czkać na ta wizyte

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Pani ginekolog mowi ze to moze zakrzepica w zyle głębokiej.
Poczytalam o krążku w Internecie ze w USA mnóstwo pozwów w tej właśnie sprawie.
Jestem przerażona.
Kasia555 jak to u Ciebie wyglada??ile czasu nosisz krążek ?
Rok temu odlozylam tabletki belara po 4mscach użytkowania i nie mialam żadnych skutków ubocznych.
W rodzinie nikt nie mial problemów z zylami mam 35 lat nie pale.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Kaska555
Jesli bola Cie nogi lub rozpierają wyjmij go.
Poczytalam jeszcze wczoraj na różnych stronach o tym problemie i wszędzie pisze aby natychmiast! Odstawić antykoncepcje a bol nóg zdaza sie podobno rzadko przy braniu anykoncepcji ,kobiety które pisaly ze miały takowy problem zawsze okazywali sie ze mają zakrzepice
Jest 00.48 a mnie znow rozpiera lydka leze wiec czuje lekko
Niestety kiedy chce poleżeć z nogami w górze czuje większe rozpieranie i tak tez bylo w weekend od kiedy mi sie to pojawiło raptem po 3dniach od założenia ringu.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

U mnie niestety po przebudzeniu nastąpiło cos dziwnego
Bardzo szybko ale krótko musialam oddychac pojechalam do pracy zadzwoniłam do szefowej ze musze się zwolnic ale starałam sie uspokoic i po 2h to minelo nie wiem czy to ze stresu bo ciągle o tym mysle
Czy to kolejny objaw zakrzepicy
Dzis o 16.00 lekarz tyle ze internista wiec na doplera pewnie poczekam :/
Moje nogi póki co nie puchną czy cos innego
Tylko do rozpieranie i uczucie cieola przechodzące od kolan w górę.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze że krążek został wyjęty i że jutro idziesz do lekarza. Uczucie ciepła, ból, zmieniony kolor kończyny, opuchlizna to już zaawansowane objawy zakrzepica i trzeba szybko działać... Próbuj odpoczywać jak najdłużej z nogami uniesionymi nogami do góry, to powinno przynieść ulgę. Duszności też mogą wystąpić przy zakrzepicy... To niekoniecznie musiał być stres choć mógł wpłynąć na takie objawy.

Odnośnik do komentarza

W sumie jeżeli pracujesz długo stojąc albo siedząc to zakrzepica mogła się rozwijać jakiś czas, a ona długo rozwija się bezobjawowo... Krążek mógł nasilic i przyspieszyć objawy... Ważne jest żebyś powiedziała lekarzowi o tym jeżeli w Twojej rodzinie były przypadki zakrzepicy żył, powiedz o wszelkiej zażywanej antykoncepcji wcześniej, o tym czy masz jakieś nalogi... To wszystko ma bardzo ogromny wpływ na układ krążenia

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

W rodzinie nikt nie miał problemów z żylakami czy zylami
Na te chwile nogi nie puchną nie znienia sie kolor kończyn czy zyl
I żadnych używek nie stosuje
Waze 45kg wiec żadnych objawów nadwagi.
A anrykoncepcje stosowalam wcześniej tylko 4msce od roku nic nie brałam i teraz po roku byl ten krążek.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Internistka stwierdzila po oględzinach ze nic nie widac wiec to nie zakrzepica,dala skierowanie do specjalisty niestety pierwszy wolny termin wtorek kiedy ja wyjeżdżam na szkolenie wiec wizyta 29go.
Widziałam ze pani chirurg byla dzis w przychodni i przechadzala sie korytarzem rozmawiając z innymi paniami z białych fartuchach czyli pogaduchy zapytałam czy mnie przyjmie i co się dzieje mówiąc ze wizytę mam dopiero 29go powiedziała mi póki nie ma obrzeku itd to nic sie nie dzieje.
I dalej przechadza sie po korytarzu zaglądając po sklepikach z pierdolami które sa w tej przychodni.
To jakis koszmar.
Nogi tym razem znow dwie zaczynają mnie rozpierać.
Termin prywatnie w tej przychodni na doplera 18grudnia
Szukalam dalej prywatnie zapisalam sie gdzie indziej 6go grudnia choć myslalam ze prywatnie sa krótsze terminy Moze panikuje i faktycznie powinnam odpuscic

Odnośnik do komentarza

Zapobiegaj objawów póki nie zostanie postawiona diagnoza... Masaże naprzemiennie zimną i gorącą wodą, maści z heparyna, doustne środki z diosmina... Czekaj cierpliwie na prywatną wizytę, nie odpuszczaj... Leczenie prywatne a na NFZ czasem zasadniczo się różni... Ważne jest wykonanie Dopplera... Po co czekać na obrzęk... Nie rozumiem... Zakrzepica przebiega przez długi czas bezobjawowo a wtedy kiedy już daje o sobie znać problem może okazać się poważny...

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Xyz201
Dziekuje za dobre słowa.
Dopler szybciutko.
Jutro rano chce dzwonić w dwa maca i moze uda się na przyszly tydz
Dam znac jak wyniki.
Znalazłam na stronie znany lekarz na jutro kilka wolnych terminów na doplera prywatnie ide do pracy na popołudnie wiec moze zrobię badanie juz jutro.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienk

Dopler wyszedł idealnie nic kompletnie nie jest zle żadnych zakrzepow żadnych problemów.
Teraz tylko pytanie czy można wrócić do krążka po tygodniu.
Pani mowi ze moze to byc od kręgosłupa tyko taki zbieg okoliczności ze w trakcie krążka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...