Skocz do zawartości
Forum

Stomia -kolostomia


Gg7878

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Nie dotyczy to osobiście mnie ale bliskiej mi osoby, która ma stomie-kolostomie. Bardzo dużo przeszła i jest za skraju załamania. Leżała w szpitalu półtora miesiąca, przeszła sepse, zapalenie otrzewnej. Teraz kiedy dostała skierowanie na zamknięcie stomii, po kolanoskopi okazało się za ma straszne zrosty w jelitach, jelita są wąskie i lekarze mówią ze operacja trwała by kilka godzin i nie wiadomo czy by to przeżyła. I jeśli się nie uda to stomie będzie miała do końca życia. Straciła ostatnia nadzieje. Proszę pomóżcie co mamy robić, gdzie się udać, może ktoś wie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Nr telefonów to tu nie można podawać, sam pewnie też nie chciałbyś aby Twój telefon wisiał na forach, ale House, jeśli chce Ci pomóc może się zalogować i możecie pisać na poczcie prywatnej, wtedy z kontaktem telefonicznym nie będzie problemu.

Jestem przerażona Twoimi problemami zdrowotnymi Hause, w tak młodym wieku...,aż niewiarygodne.

A to o czym Ty piszesz dotyczy osoby młodej czy starszej, mógłbyś opisać w celach edukacyjnych, historię tej choroby, ale to już Twoja wola.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ka-wa co mam powiedziec???
Życie życie życie życie życie....

Mnie jak mialam 11 lat... Bolal brzuch... Przed szkola... Codziennie... i tyle..
Kazdy mowil, ze nie chce do szkoly chodzic... itd...
A okazalo sie WZJG... A ze okazalo sie to byc potem PANCOLITIS ... To juz dalej pooooolllleeeeciało....
Ż Y C I E
Dlatgo teraz kazdemu mowie... Badaj 15 razy... Zeby potem placzu nie bylo....

Odnośnik do komentarza

Ja mam co zamykać... Byłam na konsultacjach u najlepszych w kraju......
Da się żyć bez jelita grubego i bez stomii.... Ja miałam kolektomie...i j-poucza Czyli została mi i odbytnica i te mięśnie i 30 cm j. Cienkiego.... I reszta do brzucha....
Tyle, ze nikt mi nie daje gwarancji, ze ta operacja się uda bo juz raz się nie udała.... To jest raz... Dwa mogę nie przeżyć operacji.. Bo były juz dwie i są takie zrosty.... Trzy nie mam możliwości pozbycia się pozostałego jelita.... Bo ono wytwarza śluz cały czas i wodę... Co daje ciągle chodzenie w podpasce.... Tej operacji juz się nikt nie podejmie bo jej nie przeżyje....

Odnośnik do komentarza

House...1
Tej operacji juz się nikt nie podejmie bo jej nie przeżyje....

To wielka szkoda , nic tylko współczuć...

Jak już jesteśmy w tym temacie, to mogłabyś napisać co myślisz o sytuacji mojej znajomej /lat 40/.
Miała ostatnio kolonoskopię na żywca, ból taki ,że lekarz nie dokończył badania, stad pytanie jak to jest z tym znieczuleniem, czy narkoza jest bezpłatna i czy jest inne znieczulenie ,tak ,żeby nie bolało a nie było narkozy?

Ważniejsza sprawa to taka, że miała usuwane polipy ,ale bardziej martwią ją jakieś plamki w dużej ilości..., ja tak sobie pomyślałam, że to może jakieś ubytki w śluzówce, może drożdżyca, musi czekać na wynik, chciałabym ją uspokoić tylko nie wiem, za bardzo jak,
dodam ,że ona nie miała bólów brzucha, wiem ,że od dawna miała problemy z zapaleniem śluzówki żołądka, a od jakiegoś czasu uciążliwe biegunki, na przemian z zaparciami.
Chodzi głównie o to co mogą oznaczać te plamki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Z moich obserwacji wynika, ze wlasnie osoby chore boli bardzo to badanie... A tych zdrowych wcale... Albo nieznacznie...

Zalezy kiedy bylo to badanie... Z tego co wiem to teraz niedawno weszlo, ze kazdy ma prawo do znieczulenia.. ale to i tak zalezy od szpitala i lekarza i sytuacji itd....
A co do innego znieczulenia to zelem smaruja ten wziernik... z lidnokaina.. Ale to nic nie daje..... Boli jak cholera...

Nooo same polipy sa bardzo grozne.... Bo jak ich sie nie pilnuje to nowotworza.... Chyba jest to najczestrza przyczyna raka jelita grubego...
Ciezko mi powiedziec nie widzac tego na oczy... jakiego to to koloru?? Moze sa to takie malutkie polipki...
Albo owrzodzenia... Albo nacieki z limfocytow....co by sugerowalo zapalenie....
Albo wlasnie drozdzyca....

Odnośnik do komentarza

Polipy nie wszystkie i nie zawsze są groźne, moja przyjaciółka miała chyba z 5 kolonoskopii, zawsze usuwane polipy ,bo jej się odnawiają widać i właśnie mówiła, że raz miała na żywca, też ledwie wytrzymała, raz pod narkozą, innym razem miała podawane środki dożylne, po których była świadoma ,ale wcale nie odczuwała bólu i tak się zastanawiam jak to możliwe..., jelita może przyzwyczaiły się do kolonoskopii?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...