Skocz do zawartości
Forum

Pomoc w interpretacji Holtera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, (kobieta, 28 lat, leki Betaloc 25 od roku) odebrałam dzisiaj wyniki Holtera 24h, niestety nie mogę się skontaktować z moją kardiolog, bo jest na zwolnieniu i wróci za 3 tygodnie. Otóż Holtera robiłam już rok temu i wyszło 257 pobudzeń komorowych, cała reszta wynosiła 0. Dzisiejszy wynik to 187 pobudzeń komorowych i również reszta wynosi 0. Martwi mnie to, że te pobudzenia występowały podczas snu nawet 25 w ciągu godziny i kilka w dzień, czy to normalne? Opis mojej kardiolog Rytmem wiodącym był rytm zatokowy, średnia częstotliwość pracy serca wynosiła 68/min, minimalna 45 podczas snu, max. 120 (ale to po lekkim wysiłku). Pauzy dłuższe od 2.5 s. nie wystapiły, Epizody ST 0. Akurat tego dnia czułam się w miarę dobrze, odczułam może 3 pobudzenia a tu na wyniku prawie 200. Martwię się ile może być w takie dni kiedy czuje je cały dzień. Najczęsciej pojawiają się przy wydechu, jak podskoczę, zmienię pozycję, lub jak zjem np. chipsy albo coś smażonego (ograniczam już takie posiłki). Mimo brania betablokera miewam przyspieszoną pracę serca, najczęściej jak się położę, co jest dziwne, bo powinno byc niższe tętno. Czasem odczuwam zawroty głowy, bóle mięsni. Dodam, że wyniki krwi, tsh ft3 i ft4 mam prawidłowe, CRP 8/11. Bardzo byłabym wdzięczna o jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...