Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia snu


Gość D...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. W nocy około 3-4 dopiero mogę spokojnie zasnąć (Nieraz nawet blisko 6-8). Gdy kładę się spać to poprostu nie mogę zasnąć, leżę w łóżku i próbuje spać lecz to nie wychodzi. I przez to śpię w dzień a na to nie mogę sobie pozwolić. Gdy jednak już zasne około godziny 4 to wstać nie mogę nawet jeśli obudza się o 11-12 co strasznie przeszkadza w codziennych obowiązkach. Czy jest to jakaś choroba? Co poradzić na taki problem?

Odnośnik do komentarza

Jak masz spać w nocy skoro śpisz w dzień. Rytm dobowy jest rozregulowany. Pomimo wszystko spróbuj nie spać w czasie dnia , wtedy zobaczysz , czy nie zaśniesz wieczorem. Można pomagać sobie ziołami . Duże znaczenie ma psychika. Nie możesz myśleć ,że nie zaśniesz. Podobno dobre działanie na przywrócenie rytmu dobowego ma melatonina. Jeżeli to nie pomoże, to pozostają leki nasenne. Z tym ,że jest to droga donikąd. Można się uzależnić więc takich leków nie bierze się w nieskończoność. Są też takie , które nie powodują uzależnienia , choć nie są typowo nasenne. Trzeba jednak spróbować mniej inwazyjnych metod.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...