Skocz do zawartości
Forum

Wątroba u 18 latka


Gość Młody Bóg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, od kilku dni boli mnie w prawym boku pod żebrami, jest to taki tępy ból nie jakos specjalnie silny ale uciazliwy ze zmiennym nasileniem. Pije alkohol od około 1.5 roku zazwyczaj tylko w weekendy po 4 piwa czasami wiecej i czesciej ale to bardzo sporadycznie,dawniej juz tez odczuwalem taki bol zwlaszcza po jakiejs imprezie ktora konczyla sie zgonem. Nie mam innych objawow oprocz tego bólu. Mam prawie 19 lat i nie wiem co mi jest. Ktos cos pomoże? Doradzi ? Z gory pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

No ale przeciez nie pije dużo... 4 pak tygodniowo i jedna grubsza impreza z wódką w roli glownej na miesiac czasami dwa to duzo ? Watroba wysiada w wieku 18 lat ?? Niektorzy piją 15 lat codziennie lub prawie codziennie i mają sie dobrze.. Kupiłem dzisiaj ostropest mielony, mmże pomoże. Nie chce rezygnowac z alkoholu tak wgl wgl.. Co mam robic ?

Odnośnik do komentarza

Do innych nie ma co się porównywać ,bo jeszcze inni nie mają przysłowiowego zdrowia do picia alkoholu ,bez względu na wiek.

Idź do lekarza ,powiedz o dolegliwościach, poproś o skierowanie na próby wątrobowe, zrób usg brzucha ,będziesz wiedział jak to jest z tą wątrobą, być może masz złogi w pęcherzyku żółciowym,
z tym ,że poczekaj z miesiąc ,może samo przejdzie, stosuj lekkostrawna dietę, nie można lecieć do lekarza jak coś pobolewa kilka dni.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Sam piszesz , że bóle odczuwałeś po imprezie alkoholowej. Może to znaczyć ,że wątroba się buntowała. Jeżeli pijesz systematycznie 4 pak tygodniowo plus" jedna grubsza impreza" , to jest to możliwe. Nie powiem ,że masz nie wiadomo jakie zmiany w wątrobie , bo tego nikt nie wie. Sygnał jest taki ,że trzeba trochę przystopować i choć w tygodniu dać wątrobie odpocząć. To jest przecież Twój organ dzięki któremu żyjesz , więc zadbaj trochę o niego. Dobrze ,że kupiłeś ostropest. Oczyszcza organizm. Dla wątroby , która jest narażona na filtrowanie związków toksycznych dobra jest też metionina, ale w tej chwili nic bliżej na ten temat Ci nie powiem. Musisz sam poszukać. Nie kieruj się tym ,że ktoś pił 15 i więcej lat. A wiesz jak skończyli? Z nowotworem lub marskością wątroby. Absolutnie nie chcę Cię straszyć , bo to nie ma żadnego sensu. Jednak jeżeli w wieku 18 lat masz takie dolegliwości po alkoholu , to może Twój organizm żle toleruje nadmiar.

Odnośnik do komentarza

Nie boj sie... nie wysiada Ci watroba... Watroba sie sama regeneruje nie... Nie jest ja tak latwo zajechac... Po 1 i najwazniejsze wątroba nie boli... Poniewaz nie jest unerwiona... Zaś... Jesli jest powiekszona to moze uciskac na inne narzady... Wiec tak naprawde nie jestes pewien co Ciebie boli tak naprawde...
Najlepiej gdyby zbadal Cie lekarz.. on powie czy watroba jest powiekszona czy nie.. przy badaniu przez brzuch chociazby..
Jesli bedziesz przez kilka lat... Pil i pil... Doataniesz marskosci albo czegos innego takze picia nie polcam

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, nie wiem czy to okaze sie wam pomocne w postawieniu "diagnozy" (tak wiem od tego sa lekarze ale skoro juz zalozylem tutaj ten watek to pytam) ale mam brzuch jak balon, taka opona mi sie zrobila, od stycznia zaczalem tyc i przytylem tak 12 kilo. Dodam jeszcze ze mam na brzuchu takie pajączki jakby, takie no zylki male nie wiem jak to okreslic.
Dziekuje i pozdrawiam ;)
PS. Wybieram sie do lekarza prywatnie

Odnośnik do komentarza

Tyjesz bo więcej jesz, czy bez przyczyny? Jak tyle przytyłeś ,to i rozstępy mogły się pojawić na brzuchu.
Masz wzdęcia,czyli za dużo gazów w jelitach, tak ,że te bóle mogą też być związane z zaburzeniem czynności jelit, dlatego jedz potrawy lekkostrawne, niewzdymające i naturalne probiotyki ,jak np. zsiadłe mleko, kefir naturalny, żeby poprawić florę bakteryjną.
Na wzdęcia najlepszy jest węgiel leczniczy, absorbuje gazy bakterie, toksyny, itp.,a nie wchłania się do organizmu,
spokojnie możesz okazjonalnie zażyć 4 tabl. węgla i czekać na efekt.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie miej mnie za młodego alkoholika ale piwo pije wlasnie dlatego ze ma kilka % no i dla smaku tez, ale mam bardzo stresowe zycie juz praktycznie od 13/14 roku życia a tez zlocisty trunek pomaga mi sie zrelaksowac w weekendy i nie myslec o problemach. Poza tym troche niepokoi mnie że mam codziennie ochote na alkohol, drżą mi dłonie po weekendzie ale pijac tylko weekednami nie mozna sie uzaleznic ;)... Chyba xD
Tak czy siak dziekuje za odpowiedzi, chyba wszystko juz wiem. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Sluchaj.... Ja od 12 roku zycia choruje na wrzodziejace zapalenie jelita grubego... A mialam 12 lat... I nie wiadomo skad sie to wzielo....
Kazdy jest inny ma inne predyspozycje do innych rzeczy... Oraz do innych chorb... Oraz dostaje w genach co innego.....
Szanuj chlopie zycie... Drugie nie bedzie.... Bankowo...

Odnośnik do komentarza

~Młody Bóg
Poza tym troche niepokoi mnie że mam codziennie ochote na alkohol, drżą mi dłonie po weekendzie ale pijac tylko weekednami nie mozna sie uzaleznic ;)

Można się uzależnić "weekendowo" też , a Ty masz nawet już tego objawy, słusznie się niepokoisz.
Alkohol to tylko chwilowe "lekarstwo" na stres , najlepiej, wierz mi, pomaga praca, wysiłek fizyczny,sport,itp.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...