Skocz do zawartości
Forum

Codzienne bóle głowy od kilku miesięcy


Karorrr39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 23 lata i od około 3 miesięcy mam praktycznie codzienne bóle głowy, prawie zawsze z tyłu, czasem dołączał się ból karku więc nie wiem czy głowa boli od karku czy odwrotnie, dodam też że zaczęło bolec tak po prostu, wcześniej w okresie kwiecień-czerwiec brałem dość dużo tabletek na alergie, nie wiem czy to może mieć związek.
Teraz charakter dolegliwości nieco się zmienił, od kilku dni boli czasem z tyłu, czasem boki lub jeden lewy raczej, czasem przód. Niekiedy pół głowy niekiedy cała. Niekiedy boli wszystko na raz. Nie wiem co o tym myśleć, czy to może być coś poważniejszego czy raczej do tej pory miałbym już jakieś dodatkowe objawy gdyby to było coś gorszego ?
Proszę o opinie/porade.

Odnośnik do komentarza

Może to być związane z kręgosłupem-ból z tyłu głowy. Pomaga Ci ibuprofen i to przemawia za tym ,iż żródłem bólu są stawy lub kręgosłup. Na migrenę , czy bóle naczyniowe , napięciowe ibuprofen nie działa. Ponadto bóle migrenowe umiejscowione są zupełnie gdzie indziej. Jesteś młodą osobą jak na chorobę kręgosłupa , ale nie zaszkodzi zrobić RTG.

Odnośnik do komentarza

Sa bardzo rozne bole glowy szyjopochodne bola wlasnie tam gdzie kark... I ida w gore... I sa to tepe bole.... I to sa bole na tle nereowym..... I wcale nie jest prawda ze ibuprofen nie pomaga.... Wszystko zalezy od danego organizmu... I w jaki sposob reaguje na leki... jednemu pomoze saridon, drugiemu nawettramal nie pomoze...

Odnośnik do komentarza

Karorrr idż do lekarza neurologa lub reumatologa i nie zakładaj z góry ,że jest to coś poważnego. Bóle głowy są częstą przypadłością. Ja całe życie cierpiałam z powodu ciężkich bólów głowy i nic złego mi się nie przytrafiło. Po objawach lekarz powinien rozpoznać jaki jest charakter bólu. Tylko lekarz może zlecić odpowiednia diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

Ciśnienia nigdy nie mierzyłem bo przecież jest młody.. ale to fakt u mnie w rodzinie wszyscy maja z tym problem, i z tarczycą - może to od tego być ?
No właśnie nie zauważyłem by było to zależne od mojego humoru - po prostu jest i tyle, nie nasila się ani jak się zestresuje itd.
Co do mojego kręgosłupa - ja dużo ćwiczę, jeździłem na mtb kiedyś teraz szosa - może to dobry trop ?

Odnośnik do komentarza

Idz do rodzinnego... Da Ci skierowanie do neurologa... Neurolog Cie przebada.. czy nie masz zadnych objawow neurologicznych...
Moze da skierowanie na MRI glowy i bedzie wszystko jesne...
Z pewnoscia sa to napieciowe bole glowy... Wyeliminujesz je eliminujac stres i nerwy... Im wiecej stresow i jerwow tym wiecej bolu.... Jest on bardzo zroznicowany tak jak piszesz...
Ale najlepiej idz do neurologa on rozwieje Twoje wszystkie watpliwosci i przypisze cos odpowiedniego na bol...

Odnośnik do komentarza

Karorrr39
Ciśnienia nigdy nie mierzyłem bo przecież jest młody.. ale to fakt u mnie w rodzinie wszyscy maja z tym problem, i z tarczycą - może to od tego być ?

Choroby tarczycy mogą objawiać się częstymi i uporczywymi bólami głowy. Widzisz więc, że przyczyny Twojego stanu mogą być różne. W tej sytuacji nie ma co szukać informacji w internecie , bo tu jest konieczna diagnostyka.

Odnośnik do komentarza

Jestem w Twoim wieku. Mam to samo. Takie tepe bole z tylu jakby mie kto obuchem w kark dziabnał... I tyl glowy.. i to promieniuje... tylko, ze ja mam zdiagnozowane migerne i bole napieciowo naczyniowe bo mam tez zylaczka w mozgu... Tylko mi nic na ten bol nie pomaga... A bralam wszystko... Ciesz sie, ze Tobie ibuprofen pomoga...
Idz do neurologa.. da Ci na MRI zobaczy co sie dzieje w mozgu....

Odnośnik do komentarza

~House...1
bo mam tez zylaczka w mozgu... Tylko .

Podobne objawy nie muszą świadczyć o tej samej przyczynie , myślę ,że trochę nastraszyłaś chłopaka;)

Jeśli masz naczyniaka w mózgu to nie wiem czy wiesz , że można go unieszkodliwić ,/być może nie każdego i pewnie nie dotyczy tętniaka/ , przez metodę jego "zaklejenia".

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Najgorsze że w ostatnich dniach bolało to z tyłu, to w skroniu lewym lub obu, to w czubie głowy, to w czole... teraz ostatnie dwa dni znowu wróciło do swojej pierwotnej lokalizacji czyli tył głowy, raczej po lewej stronie.
Co zauważyłem jak potrząsam głową w boki to boli jakby mi się coś odrywało w tym miejscu z tyłu.
No i te ostatnie dwa dni głowa bolała od rana..

Odnośnik do komentarza

Widzę,że dalej ciągniesz temat i oczekujesz "diagnozy", choć już chyba wszystko zostało powiedziane w tym temacie , a Ty nie zrobiłeś jednego kroku naprzód ,żeby to wyjaśnić, czekasz ,że forum wyjaśni;)
W takim razie napisz ile czasu dziennie spędzasz przed komputerem? Czy chorujesz na nerwicę? Czy masz zdrowy kręgosłup? Takie dolegliwości może dawać kręgosłup szyjny.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...