Skocz do zawartości
Forum

Jak opanować i zmniejszyć stres?


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę z pytaniem gdyż już sama nie mogę sobie z tym poradzić Mam 17 lat i bardzo się stresuje przykład: na lekcji polskiego trzeba było wyrecytować wiersz. Znałam go dobrze, lecz z każdym dniem stresowałam się coraz bardziej a gdy nastał ten dzień myślałam że zemdleję; chodziłam blada ręce mi się trzęsły i nie mogłam oddychać ciężko było mnie uspokoić a gdy miałam recytować wiersz przed klasą zamarłam; nie wiedziałam co powiedzieć miałam łzy w oczach i wyszłam z klasy. Nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza

Staraj się nie nakręcać. Najlepszym lekiem na stres związany z wystąpieniami publicznymi, są niestety albo stety... wystąpienia publiczne. Spróbuj metod z oddychaniem. Metoda 316 np. przez trzy minuty wdychasz powietrze, przez minutę zatrzymujesz je, a przez 6 wydychasz i powtórz to 10 razy. Tą metodą dotlenisz się i zmniejszysz swój stres. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Spróbuj wyznaczyć sobie przyjemny cel, który chcesz osiągnąć w przyszłości i cie interesuje, wtedy gdy będziesz stresowała się występem, pomysl że już to umiesz bo przeciez się uczyłas, a jak coś nie wyjdzie to przecież świat nie wybuchnie, wszystko będzie normalnie, bo czas płynie dalej. Możesz także słuchać relaksacyjnej muzyki aby się uspokoić lub pocwiczyc żeby zeszło z ciebie napięcie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...