Forum Zdrowie

Jak opanować i zmniejszyć stres?

~l...m

~l...m

Witam piszę z pytaniem gdyż już sama nie mogę sobie z tym poradzić Mam 17 lat i bardzo się stresuje przykład: na lekcji polskiego trzeba było wyrecytować wiersz. Znałam go dobrze, lecz z każdym dniem stresowałam się coraz bardziej a gdy nastał ten dzień myślałam że zemdleję; chodziłam blada ręce mi się trzęsły i nie mogłam oddychać ciężko było mnie uspokoić a gdy miałam recytować wiersz przed klasą zamarłam; nie wiedziałam co powiedzieć miałam łzy w oczach i wyszłam z klasy. Nie wiem co robić

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Maggy84

Maggy84 wpis edytowany

Staraj się nie nakręcać. Najlepszym lekiem na stres związany z wystąpieniami publicznymi, są niestety albo stety... wystąpienia publiczne. Spróbuj metod z oddychaniem. Metoda 316 np. przez trzy minuty wdychasz powietrze, przez minutę zatrzymujesz je, a przez 6 wydychasz i powtórz to 10 razy. Tą metodą dotlenisz się i zmniejszysz swój stres. Powodzenia!

198161 maggy84 Kobieta, 33 lata, Warszawa
~mgmg

~mgmg

Maggy84
Spróbuj metod z oddychaniem. Metoda 316 np. przez trzy minuty wdychasz powietrze, przez minutę zatrzymujesz je, a przez 6 wydychasz i powtórz to 10 razy.

po czterech minutach nie bedzie mozliwosci kontynuacji cwiczenia :-(

malina12344

malina12344

Spróbuj wyznaczyć sobie przyjemny cel, który chcesz osiągnąć w przyszłości i cie interesuje, wtedy gdy będziesz stresowała się występem, pomysl że już to umiesz bo przeciez się uczyłas, a jak coś nie wyjdzie to przecież świat nie wybuchnie, wszystko będzie normalnie, bo czas płynie dalej. Możesz także słuchać relaksacyjnej muzyki aby się uspokoić lub pocwiczyc żeby zeszło z ciebie napięcie. :)

197552 malina12344 Kobieta, 18 lat, Warszawa