Skocz do zawartości
Forum

Krosty, skóra głowy


Gość Niezarejestrowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niezarejestrowany

Witam,

Od dwóch lat mam problem ze skórą głowy (krosty ropne w mieszkach włosowych). Krosty pojawiają się losowo w różnych miejscach. Krosty bolą, źle wyglądają. Po kilku dniach znikają. Czasami krostów jest więcej, czasami mniej, jednak nie zaobserwowałem żadnych zależności od temperatury, pożywienia, trybu życia. Zaprzestanie korzystania z sauny czy ograniczenie ostrego jedzenia również nic nie zmienia. Dodam, że sporadycznie krosty pojawiają się również na wewnętrznej części ud, w nosie i bardzo rzadko na brzuchu (małe).

Dermatolodzy i trycholog nie dali rady.

Badania (grzyby, bakterie) w laboratorium mykologicznym nic nie wykazały. Badania krwi wszystko w normie (cukier górna granica).

Wydaje mi się, że nie jest to problem ze skórą głowy, a z całym organizmem.

Zdjęcia:
https://ibb.co/d6Hv65 https://ibb.co/e2qF65

Poniżej lista leków wraz z ich ilością z jakich korzystałem w ciągu ostatnich 2 lat (przepisywane/zalecane przez dermatologa/trychologa):
- 4x Aknemycin Plus, płyn na skórę, 25 ml (hamuje czynność gruczołów łojowych, przeciwtrądzikowe, bakteriostatyczne, przeciwzapalne)
- 3x Aknemycin, płyn do stosowania na skórę, 25 ml (przeciwbakteryjne)
- 1x Pirolam, 1%, żel, 20 g (przeciwgrzybicze)
- 1x Diprosalic, płyn, 30 ml (miejscowo zwęża naczynia krwionośne, przeciwświądowe, przeciwzapalne, złuszcza naskórek)
- 2x Unidox Solutab, tabletki, 100 mg, 10 szt (bakteriostatyczne)
- 1x Nizoral, (20 mg/g), szampon leczniczy, 100 ml (przeciwgrzybicze)
- 1x Zoxin-med, (20 mg/ml), szampon leczniczy, przeciwłupieżowy, 100 ml (przeciwgrzybicze)
- 4x Lefrosch CAPITIS DUO szampon przeciwłupieżowy 110 ml (przeciwgrzybicze)
- 1x Emolium Szampon nawilżający 200ml

Jakaś diagnoza? Jakie jeszcze badania mogę przeprowadzić? Co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza

A lekarze nie postawili diagnozy? Wygląda na zapalenie mieszków włosowych ,pozostaje pytanie ,na jakim tle, może wirus? Miałeś kiedyś opryszczkę?
Wg mnie jest to zakażenie zewnętrzne, musisz kombinować metodą prób i błędów,
zmieniać kosmetyki,może warto zbadać wodę, myj głowę jakiś czas w wodzie przegotowanej ,obserwuj czy słońce ma wpływ na pojawianie się tych krost, zmieniaj częstotliwość mycia głowy, pewnie jak sam nie wpadniesz ,co pomaga ,a co szkodzi, albo samo nie minie, nie dowiesz się co to jest.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Niezarejestrowany

W moim przypadku to stosowanie szamponow i odzywek z sls-ami, parabenami, alkoholem i silikonami ktore mocno wysuszaja skore glowy. Poza tym niedoczynnosc tarczycy i niedobor witamin i minerałów. Polecam zrobic sobie badania krwi, sprawdzic poziom witaminy D3, A, E, B12, B7 (Biotyna) oraz cynk, magnez, mangan, krzem. Najbardziej pomogl mi szampon Eucerin, Szampon leczniczy 5% Urea, stosujac go skora glowy powraca do normy. Suplementuje Biotyne, Witaminy i mineraly. Byc moze jest to poczatek łuszczycy albo tez Nużeniec (nużyca) , warto pojsc do lekarza. Sprobowalabym najpierw uzyc szamponu Eucerin, jezeli po tygodniu, dwoch nie bedzie poprawy poszlabym do dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...