Forum Zdrowie

Problemy z widzeniem

~MałgorzataBB

~MałgorzataBB

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z czytaniem, rozmazują mi się litery w gazecie, przy komputerze oczy mnie swędzą i łzawią. WIem, że powinnam udać się do okulisty, ale podejrzewam, że tutaj chodzi już bardziej o wiek - w tym roku kończę 48 lat. Wizyta u okulisty dopiero za meisiąc, jak do tej pory sama mogę sobie pomóc? Może jakieś naturalne metody?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nana31

nana31

Nie wiem ale wydaje mi się że najlepiej poczekać wtedy na tą wizytę do okulisty albo spróbować gdzieś prywatnie, z oczami nie ma żartów tym bardziej w takim wieku ile się słyszy o jaskrze zaćmie itd. ryzykowne coś robić na własną rękę chyba że jakieś krople bez recepty ale nie wiem czy to coś da. Prywatnie na pewno szybciej się dostaniesz.

147970 nana31 Kobieta, 39 lat, gdańsk
~Angelikkka

~Angelikkka

Tutaj chyba się muszę z Tobą zgodzić, wiek już robi swoje, ja moje pierwsze okulary zaczęłam nosić w wieku 43 lat. Wtedy też okulista doradził mi, że warto wspomagać się od środka. Ważna jest luteina, cynk, miedź i selen - możesz ją znaleźć np. w lutezanie. Noszę okulary i biorę lutezan już kilka lat. Nie mam już problemów z czerwonymi oczami i pieczeniem. No ale wizyta u okulisty i tak jest niezbędna :)

~Katarzynna87

~Katarzynna87

Przede wszytsko powinnaś jeść produktu, które zawierają luteinę, znajdziesz je w jarmużu, szpinaku i liściach rzepy. Znajduje się ona również w siatkówce naszego oka, a więc stanowi ważny element zdrowego wzroku. Spożywanie luteiny pomaga zapobiegać problemom związanym z wiekiem, takim jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej. Jeśli nie lubisz tych warzyw spróbuj lutezan, oprócz puteiny zawiera tez inne niezbędne składniki :)

~majonka

~majonka

Bez względu na wiek, wizyta u okulisty jest raczej nieunikniona. Raczej domowych sposobów na poprawę wzroku nie ma. Skąd jesteś? Mogę polecić świetny ośrodek okulistyki z dolnośląskiego, jeśli chcesz.

~Tojutro

~Tojutro

48 lat - wszystko jest indywidualne, to prawda, że wzrrok może się nieco juz pogorszyć, ale swędzenie łzawienie ?
to niepokojące objawy, ja bym szybko biegła do okulisty i to bardzo dobrego, z dużymi możliwościami diagnozowania wszelkich dolegliwości oczu. Oczy to nie zęby, że wymienisz je na sztuczne, w Białymstoku jest świetne Centrum Okulistyczne na ul. św. Rocha.

~Malizska

~Malizska

Ja uważam ze w każdym wieku warto badać wzrok, bo najgorsze jest zaniedbanie- a jak już są jakieś dolegliwości to tym bardziej warto. Ja tez osobiście polecam klinikę w Białymstoku na u. św. Rocha.

~Domka12

~Domka12

Tez potwierdzam ze jak dla mnie szpital w Białymstoku jest najlepszy- jeśli chodzi o okulistykę.