Skocz do zawartości
Forum

Kręgosłup czy coś więcej!?


katriszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z kręgosłupem ogólnie całym. Dostałam zastrzyki, a potem fizykoterapie i dalej tabletki rozluźniające . Brałam je przez pól roku i można powiedzieć ,że było tak jakby lepiej ,ale nie idealnie , po prostu do zniesienia. Miesiąc temu brakło Mydokalmu 150 i po tygodniu już zaczął mi bardziej doskwierać odcinek lędźwiowy. W tej chwili nie radzę już sobie z bólem , a wspomnę że robię gimnastykę wzmacniającą kręgosłup.Byłam u Osteopaty który pomógł mi tylko w tym ,że się wyprostowałam. Ból przeniósł się na biodra -palą i pośladki , to tak jakbym miała cały czas zakwasy. ból promieniuje również pod żebra i nerki. Tabletki przeciwbólowe nie działają . I tu moje pytanie co mam dalej robić ?Iść do lekarza , który mi przepisze dalej proszki? Podpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza

Rtg nie wykazuje dużych zmian, nie wiadomo w sumie od czego masz te dolegliwości, a czytając Twój profil, to tych różnych bóli masz/miałaś więcej...
Rezonans by więcej pokazał, być może masz tam jakąś narośl, a na rtg nie widać.

Ja mogę Ci jedynie polecić kąpiele w wodach termalnych ,jeśli masz taką możliwość i regularne wizyty u dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Mam MR kręgosłupa lędźwiowego i może mi ktoś coś objaśni i podpowie.
W segmęcieL4/L5 i L5/S1- widoczne zmiany o charakterze dehydrylacji krążka międzykręgowego. SegmentL4/L5-tylna, szerokopodstawna i tylno- pośrodkowa protuzja krążka międzykręgowego na około 4mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Segment L5/S1 -tylno pośrodkowa i częściowo szerokopodstawna protuzja krążka międzykręgowego na około 4mm z uciskiem na worekopony twardej od przodu.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Mam MR kręgosłupa lędźwiowego i może mi ktoś coś objaśni i podpowie.
W segmęcieL4/L5 i L5/S1- widoczne zmiany o charakterze dehydrylacji krążka międzykręgowego. SegmentL4/L5-tylna, szerokopodstawna i tylno- pośrodkowa protuzja krążka międzykręgowego na około 4mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Segment L5/S1 -tylno pośrodkowa i częściowo szerokopodstawna protuzja krążka międzykręgowego na około 4mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Od kilku lat mam problem z kręgosłupem ogólnie całym. Dostałam zastrzyki, a potem fizykoterapie i dalej tabletki rozluźniające . Brałam je przez pól roku i można powiedzieć ,że było tak jakby lepiej ,ale nie idealnie , po prostu do zniesienia. W tej chwili nie radzę już sobie z bólem , a wspomnę że robię gimnastykę wzmacniającą kręgosłup.Byłam u Osteopaty który pomógł mi tylko w tym ,że się wyprostowałam. Ból przeniósł się na biodra, pośladki i nogę prawą. Ból promieniuje również pod żebra i na nerki. Tabletki przeciwbólowe nie działają . Co mi może być? Podpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...