Skocz do zawartości
Forum

Ugryzienie przez szczeniaka.


Gość Seballa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mamy w domu 4 miesięcznego pieska mieszańca. Piesek nie był jeszcze szczepiony na wścieklizne. Dziś w trakcie zabawy ugryzł dziecko. Rany nie ma, jest ślad po ostrym kiełku ( taki jak kłucie igłą). Ślad jest czerwony i mały na może 2 mm.
Nic wielkiego się nie stało, gdyby dziecko nie zgłosiło ugryzienia pewnie nawet nikt by nie zauważył. Piesek jest wzięty z domu tymczasowego, kontakt z innymi psami miał, ale wszystkie były szczepione. Jestem trochę zaniepokojona tym ugryzieniem ze względu na to że jednak nasz piesek szczepienia na wścieklizne jeszcze nie ma. Jestem prawie że pewna że nosicielem nie jest, bo niby gdzie miałby się zarazić. Ale jednak jakiś niewielki procent tej niepewności jest. Czy dziecko ugryzione powinien zobaczyć lekarz, czy raczej panikuje i przesadzam ?

Odnośnik do komentarza

Powodu do niepokoju raczej nie ma. Jak sama zauważyłaś wg Ciebie nosicielem nie jest. Musiałby się zarazić poprzez pogryzienie od innego zwierzęcia najczęściej dzikiego. U chorego psa następuje zmiana zachowania , od agresji , aż do zupełnego wycofania, a to pewnie byś zauważyła. Szczeniaki gryzą , co im pod pysk wpadnie. Pies , czy młody , czy dorosły zawsze "wie" jak mocno może ścisnąć czyjąś rękę , by nie zrobić wielkiej krzywdy. To jest szczeniak. Z czasem nauczy się , że gryzienie czyjejś ręki , o ile nie robi tego we własnej obronie nie jest najlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...