Skocz do zawartości
Forum

Skręcony , krzywy kręgosłup


Gość Feroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,
Od jakiegoś czasu mam problem z łopatką prawą , drętwieje czuję pieczenie i mrowienie . W dodatku prawy bark mi ucieka do przodu. Próbuję z nim walczyć ale automatycznie sam się wysuwa i ciało normalnie reaguje na to . Zauważyłem też że podczas spania wykonuję samoczynnie taki ruch , jak chciałbym się nim nakryć . Miałem dziś wizytę u ortopedy ale z innym tematem i zapytałem co mi się dzieje . Powiedział że mam krzywy kręgosłup i że w dodatku jest skręcony tak jak się ręcznik wykręca . Dużo sportu było i dalej jest czy to możliwe że przez to się tak stało . Jak z tym walczyć i czy da się to wyleczyć bo to już zaczyna mi przeszkadzać w funkcjonowaniu . Będę wdzięczny za nakierowanie na odpowiedni tor do działania .

Odnośnik do komentarza

Musiałeś mieć skrzywienia od małego dziecka ,z wiekiem to się pogłębiało, ale teraz nie ma co szukać przyczyn ,tylko udać się do dobrego fizjoterapeuty /skierowanie możesz mieć od rodzinnego lub pójść prywatnie/ i ćwiczyć praktycznie do końca życia ,żeby te zmiany się nie pogłębiały ,mają szansę się trochę naprostować, o wyleczeniu nie masz co myśleć , bo to nie jest grypa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A może to nie jest lordoza pogłębiona tylko skolioza?

Wczoraj widzialam jak chyba na TVN pokazywali w programie 36.6 st ,że stosują operacyjnie takie imadła -rusztowania, którymi naprostowują skręcony kręgosłup i chyba robią to w Gdańsku.
Trzeba mieć rtg i /lub tomografię aby u specjalistow ortopedów, rehabilitantów dyskutować co można z tym robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...