Forum Zdrowie

Skręcony , krzywy kręgosłup

~Feroo

~Feroo

Witam ,
Od jakiegoś czasu mam problem z łopatką prawą , drętwieje czuję pieczenie i mrowienie . W dodatku prawy bark mi ucieka do przodu. Próbuję z nim walczyć ale automatycznie sam się wysuwa i ciało normalnie reaguje na to . Zauważyłem też że podczas spania wykonuję samoczynnie taki ruch , jak chciałbym się nim nakryć . Miałem dziś wizytę u ortopedy ale z innym tematem i zapytałem co mi się dzieje . Powiedział że mam krzywy kręgosłup i że w dodatku jest skręcony tak jak się ręcznik wykręca . Dużo sportu było i dalej jest czy to możliwe że przez to się tak stało . Jak z tym walczyć i czy da się to wyleczyć bo to już zaczyna mi przeszkadzać w funkcjonowaniu . Będę wdzięczny za nakierowanie na odpowiedni tor do działania .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Musiałeś mieć skrzywienia od małego dziecka ,z wiekiem to się pogłębiało, ale teraz nie ma co szukać przyczyn ,tylko udać się do dobrego fizjoterapeuty /skierowanie możesz mieć od rodzinnego lub pójść prywatnie/ i ćwiczyć praktycznie do końca życia ,żeby te zmiany się nie pogłębiały ,mają szansę się trochę naprostować, o wyleczeniu nie masz co myśleć , bo to nie jest grypa.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
~Feroo

~Feroo

Dzięki za odpowiedz .
Technika idzie na przód czy aby na pewno nie da się tego naprostować ( ćwiczenia , zabiegi ?? )

ka-wa

ka-wa

Pewnych spraw nie da się przeskoczyć,ćwiczenia rozciągające za parę lat powinny przynieść mały wymierny efekt,ale nie licz na naprostowanie do lordozy fizjologicznej.
Na początek zrób rtg kręgosłupa, na tej podstawie fizjoterapeuta odpowie na nurtujące Cię pytania.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
kikunia55

kikunia55

A może to nie jest lordoza pogłębiona tylko skolioza?

Wczoraj widzialam jak chyba na TVN pokazywali w programie 36.6 st ,że stosują operacyjnie takie imadła -rusztowania, którymi naprostowują skręcony kręgosłup i chyba robią to w Gdańsku.
Trzeba mieć rtg i /lub tomografię aby u specjalistow ortopedów, rehabilitantów dyskutować co można z tym robić.

154416 kikunia55 Kobieta, 104 lata, wygwizdów
ka-wa

ka-wa

Pewnie skolioza z rotacją, pisząc o prawidłowej lordozie miałam na myśli fizjologiczny kształt kręgosłupa.

Operacyjnie zawsze można coś poprawić,ale efekt nigdy nie jest pewny ,można też sobie pogorszyć ,jeśli chodzi o samopoczucie.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń