Skocz do zawartości
Forum

Arytmia serca, skurcze dodatkowe - diagnostyka


Gość Cardio2600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cardio2600

Mężczyzna, 23 lata.
Witam,
Miewam napady skurczy dodatkowych serca, arytmii (takie wrażenie dziwnego bicia). Czasem mam wysoki puls np. po wejściu po schodach serce potrafi mi strasznie walić.

Niekiedy miewam objawy, jakby mi się zaczynało ciężko oddychać (tak jakby dyszeć). Zastanawiam się, czy nie mam np. zbyt gęstej krwi?

Holetr EKG przez 48h oraz badanie echo serca nie wykazały niczego niepokojącego. Mimo to występują u mnie objawy sugerujące arytmię. Biorę leki na astmę, które mogą arytmię powodować (choć nie często podobno).

Czy możliwe, że mam poważną wadę serca lub arytmię mimo, że Holter EKG oraz echo serca wyszły OK?

Jakie badania robić jeszcze? Sprawy sercowe nie są kwestią np. zaostrzenia astmy, bowiem miewałem je wielokrotnie i nigdy nie towarzyszyły temu objawy sercowe. Te leki na astmę również brałem od lat i wcześniej nie miewałem objawów arytmii, czy problemów z sercem.

Odnośnik do komentarza
Gość Cardio2600

Ok, tylko jak w takim razie wytłumaczyć moje objawy? Ewidentnie pojawia się wrażenie dziwnej pracy serca, niekiedy nawet oddycha mi się jakoś trudniej, jakbym dyszał itd.

Puls 97 przykładowo w spoczynku.

Jakie jeszcze badania mogę zrobić? Słyszałem, że jak Holter EKG nie złapie arytmii w momencie badania to może jej w ogóle nie wykryć, mimo że ona występuje. Po to istnieją te holetry co się je wszywa w klatkę piersiową na rok.

Jakie badania mogę jeszcze wykonać? Niby OK wszystko, a objawy, które mnie niepokoją nadal występują.

Odnośnik do komentarza
Gość Anna2993

Polecam nie szukać informacji w sieci, w wielu przypadkach informacje podawane w google nie sa weryfikowane jak również nie mają naukowych podstaw. Jesli natrafisz na jakiś artykuł, polecam zorientowac sie czy jest tam podana bibliografia.

Zachęcam do przeczytania tej ksiazki:

https://pzwl.pl/Arytmie-serca-u-dzieci,111986701,p.html

Wyjąsnione są tam przyczyny oraz metody leczenia dolegliwości.

Oczywiśćie polecam skonsultować się z dobrym lekarzem kardiologiem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...