Skocz do zawartości
Forum

Jak i gdzie odnowić stopień niepełnosprawności lekki?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Do; kingak2.
Witam ;)
Swoje orzeczenie o niepełnosprawności lekkiej chyba wyrabiałam do szkoły w poradni psychologiczno-pedagogicznej (szkole ukonczylam w 15r)
Obecnie kontynuuje nauke w lo zaocznym bez papieru (lo po zsz trwa 2lata mi został jeszcze 1rok)
W szkole miałam stopien lekki.

Odnośnik do komentarza

Jest to trochę skomplikowane dla osoby , która się na tym nie zna. Dobrze by było , gdyby ktoś Ci pomógł. Może poproś nauczycielkę w szkole, by poszła z Tobą do ośrodka pomocy społecznej w Twojej miejscowości . Tam znają przepisy oraz znając Twój wiek i czas , kiedy niepełnosprawność powstała, co jest istotne, będą mogli doradzić , jak to zrobić. Wniosek składa się w Powiatowym Urzędzie Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności , właściwym według miejsca zamieszkania. Trzeba będzie dołączyć dokumentację lekarską Twojej choroby, więc jeżeli masz czas , to staraj się ją uzupełniać np. wizytami u lekarza. Taki wniosek trzeba złożyć co najmniej trzy , cztery tygodnie przed terminem.

Odnośnik do komentarza

Do; kingak2
Zdaje sb z tego sprawę ze nie jest to łatwę.
Do szkoły zaocznej-lo poszlam już bez papierka wiec oni nie znają mojej sytuacji. W tej szkole zaocznej lo nie zle sobie radze (firma, szkoła ZAK)
Owszem nie znam się na tym ;/
A z tym czasem to jest u Mnie róznie ;/

Orzeczenie Mi jest potrzebne do Nowej pracy tam zatrudniają również osoby z niepełnosprawnoscia-firma Dussmann

Odnośnik do komentarza

Tak jak Ci pisałam ,najlepiej gdyby ktoś Ci pomógł. Może nauczycielka, albo idz sama do ośrodka opieki społecznej ,tam Ci dadzą druki , które wypełni lekarz. Daj to do Powiatowego Ośrodka do spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Jeżeli będziesz miała umiarkowany stopień niepełnosprawności, to firma za zatrudnienie Ciebie dostanie dopłatę. To im się opłaca. A nawet jeżeli dostaniesz znikomy , to też powinni Cię zatrudnić. Najlepiej, gdyby z Tobą ktoś to wszystko załatwił.

Odnośnik do komentarza

Do; kingak2
Witam.
Rozumiem, nie ukrywam trochę pomocy Mi się przyda ;)
Wiadomo ze za osoby niepełnosprawne zakład dostaje dopłatę, nic Nie ma za darmo.

A czy istnieje jeszcze lekki stopien niepelnosprawnosci czy musze mieć już umiarkowany stopien? Nie ukrywam ze lepszy może byłby dla Mnie stopien lekki.
I słyszałam rzekomo ze jest trochę załatwiania z tym.

Odnośnik do komentarza

Nic nie musisz mieć. Wszystko zależy od Twojego stanu zdrowia. Trudno jest Ci udzielić pełnej informacji przez internet , bo ktoś musi mieć wgląd w dokumentację Twojej choroby. Dlatego radziłam Ci byś poszła do ośrodka pomocy społecznej , bo tam powinna być osoba , która zna przepisy i ma obowiązek pomagać w takich sytuacjach. A , czy Twoi rodzice nie mogą Ci pomóc? Nie piszesz daty , do kiedy miałaś orzeczenie o niepełnosprawności. Może żle zrozumiałam ,że jest jeszcze ważne przez rok. Być może chodziło o datę ukończenia szkoły. Do podjęcia pracy nie musisz mieć takiego orzeczenia, ale w trakcie pracy możesz się o takie starać. A jeżeli chodzi o załatwianie , to wiadomo ,że zajmie to trochę czasu. Ale podkreślam ,w opiece społecznej są osoby , które powinny tym pokierować.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Nie korzystam z pomocy (ops), hm moi rodzice...Oni jakos nie sa za bardzo chętni do tego bo jest z tym dużo latania, załatwiania. Orzeczenie miałam do końca szkoły do 15r.
może jednak warto się starac? Bo bym miała w pracy lzej i by Mnie trochę ulgowo traktowali, nie męczyła bym się tak bardzo.-Pracuje w gastronomii.
Ostatnie; Rozpoznanie ustalone na podstawie opinii badanie przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w czerwcu 2012r. ;)

Odnośnik do komentarza

Orzeczenia wydawane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne służą tylko do celów szkolnych - np nauczanie indywidualne, nauka w klasie integracyjnej, przyznanie dodatkowych zajęć rewalidacji. Natomiast o niepełnosprawności i jej stopniu, dzięki którym uzyskuje się ewentualne ulgi i przywileje orzekają Komisje d/s niepełnosprawności. tu masz link, gdzie dokładnie wszystko wytłumaczono. http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/176533
Tak, jak radziła Ci kingak2, idź do ośrodka pomocy społecznej MOPS i poproś o pomoc. Jeśli niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 18 roku życia ( a u Ciebie tak jest), to możesz też mieć szansę na rentę. Wszystko zależy, jaka i w jakim stopniu niepełnosprawność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...