Forum Zdrowie

Bolący guz pod sutkiem?

Marcinek1997

Marcinek1997

Witam mam 20lat jakieś rok temu robiłem badania ob i rtg na raka płuc, ale nic nie wykryło. Teraz wykryłem jakiegoś guza bolącego pod prawym utkiem i obawiam się, że to jest rak lub przerzut niby "raka z płuca" na pierś. Objawy jakie mi towarzyszą to lekki ból prawej ręki, ból prawej strony klatki piersiowej, kaszel trwający raz na jakiś czas. Co do guza to guz jest zrośnięty z sutkiem i gdy sutek przemieszczam to guz wraz z sutkiem wędruje. Dodam jeszcze, że z sutka nic nie krwawi i nie ma obrzęku. Pomoże ktoś co to jest? Jakie badania zrobić?

179816 marcinek1997 Mężczyzna, 20 lat, Olsztyn

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Madzikss

~Madzikss

Moze byc to rownież gruczoł,tyle tylko ze powiększony. Najcześciej przy zmianach nowotworowych występują powiększone węzły chłonne pachowe. Masz moze jakieś zgrubienia w okolicach pachy? A badania to narazie proponuje isc zrobić usg guza,jeśli okaże sie ze to gruczoł to nic robic nie bedzie trzeba. W innym przypadku skierowanie na biopsje lub od razu na operacje

~ambra

~ambra

Sądzę, że pierwsze kroki powinny być skierowane w tym przypadku do lekarza, a nie samemu się diagnozować, robić badania i jeszcze je interpretować czy trzeba leczyć, czy nie.