Skocz do zawartości
Forum

Hormony czy brak witamin?Siniaki i drażliwość.


iwanana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata. Od jakiegoś czasu zauważyłam powstające siniaki na nogach bez przyczyny. Zbadałam krew i pani doktor powiedziała, że wszystko jest ok, ale problem nie zniknął. Nadal siniaki tworzą się same, raz mniej, raz więcej. Pytałam czy to może być po prostu brak jakiejś witaminy ale nie uzyskałam odpowiedzi.
Oprócz tego od jakiegoś czasu jestem zmęczona i drażliwa,spadek nastroju,zawroty głowy i mroczki mimo iż się wysypiam. od jakiegos czasu rowniez nie mam ochoty na sex.
Może to błahostka, ale chciałabym wiedzieć.
Załączam zdjęcia, przepraszam za słabą jakość.
Pozdrawiam

monthly_2017_08/hormony-czy-brak-witamin-siniaki-i-drazliwosc_5023.jpg

monthly_2017_08/hormony-czy-brak-witamin-siniaki-i-drazliwosc_5024.jpg

Odnośnik do komentarza

Przyczyną pani problemu prawdopodobnie jest zaburzenie krzepliwości. Pytaniem podstawowym i najważniejszym jest to dlaczego tak się dzieję?
Warianty mogą mieć różne podłoże. Może to być niedobór witaminy K, C jak również witamin z grupy B, z tym, że na ogół dostarczamy je z pożywieniem i przy wsparciu tzw. przydatnych bakterii znajdujących się w naszym organizmie. Niedobór może być więc spowodowany uszkodzeniem organu odpowiedzialnego za ich syntezę, bądź pełniącą funkcję powiązaną.
Ważne jest aby nie lekceważyć tych objawów, gdyż mogą być przyczyną hemofilii czyli niedoboru czynnika krzepliwości.
Koniecznym jest badanie APTT które potwierdzi, lub wykluczy ową hipotezę.
Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, bądź hematologiem.
Pozdrawiam!

P.S
Dołączam materiały, które mogą być przydatne http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,15905247,Siniaki_bez_wyraznej_przyczyny___trzeba_sie_martwic_.html
http://zdrowie.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/go:3/art135,skad-sie-biora-siniaki.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...