Forum Zdrowie

Hormony czy brak witamin?Siniaki i drażliwość.

iwanana

iwanana wpis edytowany

Witam, mam 24 lata. Od jakiegoś czasu zauważyłam powstające siniaki na nogach bez przyczyny. Zbadałam krew i pani doktor powiedziała, że wszystko jest ok, ale problem nie zniknął. Nadal siniaki tworzą się same, raz mniej, raz więcej. Pytałam czy to może być po prostu brak jakiejś witaminy ale nie uzyskałam odpowiedzi.
Oprócz tego od jakiegoś czasu jestem zmęczona i drażliwa,spadek nastroju,zawroty głowy i mroczki mimo iż się wysypiam. od jakiegos czasu rowniez nie mam ochoty na sex.
Może to błahostka, ale chciałabym wiedzieć.
Załączam zdjęcia, przepraszam za słabą jakość.
Pozdrawiam

• hormony-czy-brak-witamin-siniaki-i-drazliwosc_5023.jpg
  • hormony-czy-brak-witamin-siniaki-i-drazliwosc_5024.jpg
190999 iwanana Kobieta, 24 lata, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Surgeon

~Surgeon wpis edytowany

Przyczyną pani problemu prawdopodobnie jest zaburzenie krzepliwości. Pytaniem podstawowym i najważniejszym jest to dlaczego tak się dzieję?
Warianty mogą mieć różne podłoże. Może to być niedobór witaminy K, C jak również witamin z grupy B, z tym, że na ogół dostarczamy je z pożywieniem i przy wsparciu tzw. przydatnych bakterii znajdujących się w naszym organizmie. Niedobór może być więc spowodowany uszkodzeniem organu odpowiedzialnego za ich syntezę, bądź pełniącą funkcję powiązaną.
Ważne jest aby nie lekceważyć tych objawów, gdyż mogą być przyczyną hemofilii czyli niedoboru czynnika krzepliwości.
Koniecznym jest badanie APTT które potwierdzi, lub wykluczy ową hipotezę.
Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, bądź hematologiem.
Pozdrawiam!

P.S
Dołączam materiały, które mogą być przydatne http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,15905247,Siniaki_bez_wyraznej_przyczyny___trzeba_sie_martwic_.html
http://zdrowie.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/go:3/art135,skad-sie-biora-siniaki.html

kingak2

kingak2

Wszystkie w/w mogą być przyczyną. Ale pozostałe objawy o jakich wspominasz mogą wskazywać na niedobór witamin zwłaszcza z grupy B . Zasinienia bez wyrażnej przyczyny mogą świadczyć o niedoborach witaminy C. Spróbuj suplementacji wit C oraz witaminą B , najlepiej B kompleks B 50.

186107 kingak2 Kobieta, 59 lat, Kraków
iwanana

iwanana

Dziękuję bardzo za pomoc. Jutro udaję się do laboratorium w celu zbadania aptt, zakupiłam witaminy i wdrożyłam wiecej wit C w dietę. Czas pokaże - pozdrawiam :)

190999 iwanana Kobieta, 24 lata, Poznań