Forum Zdrowie

Jak sprawdzić czy osoba bliska zażywa amfetaminę?

~a...l

~a...l

AMFETAMINA Mój Brat był 2 lata temu uzależniony od amfetaminy. Ostatnio miałam przypuszczenia, ze coś brat. zrobiłam test paskowy na obecność amfetaminy w moczu i wyszedł pozytwny. Wiem, że AMF. utrzymuje się do 3 dni w moczu. Czy jest możliwość, ze test wyszedł POZ. u kiedyś mocno uzależnionej osoby ale już od 2 lat czystej ? Dzis planuje zrobić jeszcze 2 testy dla pewności. Jeżeli wyjdą POZ. to nie ma mowy o pomyłce ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~RzakeL

~RzakeL

Nie ma mowy o pomyłce. Gdyby był czysty od dwóch lat to na 100% nic a nic by nie wyszło. Jeśli wyszedł pozytyw to bierze amfę.

Złotarączka

Złotarączka

Odnośnie uzależnień nie używamy czasu przeszłego. Jeśli u Twojego brata postawiono rozpoznanie uzależnienia od amfetaminy, to z całą pewnością pozostaje on uzależniony od amfetaminy. Pytanie: czy jest czynny, czy utrzymuje abstynencję? Z Twojego postu wynika to, co napisał kolega ~RzakeL, czyli że jest w czynnej fazie uzależnienia, co udowodniłaś robiąc test. Twój brat jako taki może jedynie przejść detoksykację, a następnie planowo podjąć psychoterapię uzależnienia w ośrodku odwykowym dla osób uzależnionych od narkotyków, albo zginie, ponieważ bez odwyku nie będzie w stanie się zatrzymać. Tobie natomiast i rodzicom potrzebna jest pomoc psychologiczna, której możecie szukać przy każdej Poradni Leczenia Uzależnień.

181732 zlotaraczka Mężczyzna, 46 lat, Jastrzębia Góra