Skocz do zawartości
Forum

Plama zasłaniającą pole widzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc,
Gdy patrzę na cokolwiek to po lewej stronie delikatnie niżej widzę dziwna kreskę jakby łęzkę która zasłania mi pole widzenia, kolor jej jest zawsze taki jak dane tło na które patrzę, zazwyczaj jest jasna jakby świetlista, zawsze ja widzę, widzę ją zarówno prawym okiem jak i lewym a oprócz tego to jak zasłonie oko to obok tej kreski jest plama która też mi zasłania pole widzenia i te plany są też po bokach. Rezonans głowy, rezonans głowy z angio i rezonans kręgów szyjnych w normie, OTC w normie pole widzenia też, ciśnienie oczne też norma, morfologia ok bolerioza nie mam. Proszę o pomoc bo to bardzo uciążliwe i boję się że stracę wzrok.

Odnośnik do komentarza

Około 1,5 roku już to mam, przesuwają się jak ruszam gałka oczna, kreskę widzę cały czas non stop jakby łezka a ta plamę to jak zasłonie oko i patrzę na przemian raz jednym raz drugim, zapomniałam dodać że mam guzka łagodnego na tarczycy też po lewej stronie i biorę tabletki letrox 125 po połowie raz dziennie. Kiedyś zasłabłam i upadłam i miałam lekko rozcięty łuk brwiowy ale to było gdzieś ok 5 lat temu

Odnośnik do komentarza

Ja Ci diagnozy nie postawię ,ale upadek też może spowodować jakieś uszkodzenie nerwu,choć u Ciebie to miało miejsce dużo wcześniej ,to trudno powiedzieć ,czy to miało wpływ.

Byłaś na pewno u okulisty i jakby było jakieś zagrożenie wzroku , męty ciała szklistego,czy inne schorzenie oka,to by Ci powiedział,
czytaj w sieci o mroczkach przed oczami, jeśli porobiłaś wszystkie badania i nic nie wyszło ,to pozostaje nie patrzeć na te plamy ,nie zwracać na nie uwagi.

Co sugerował okulista?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Skoro okulista odesłał do neurologa,to będzie raczej problem neurologiczny,ale podejrzewam ,że eeg nic nie powie, taki problem trudno zdiagnozować ,nie wspominając o leczeniu.

Może neurolog zapisze Ci jakiś lek działający na ośrodkowy układ nerwowy, który coś pomoże, ale raczej tak jak pisałam ,najlepiej nie przejmować się i nie myśleć ,zapomnieć o tej plamce,nie skupiać się na jej wypatrywaniu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...