Skocz do zawartości
Forum

Czy z nerwów mogę mieć uczucie ciała obcego w gardle?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę ten temat ponieważ już nie mam żadnych pomysłów. Jak jeszcze byłem ubezpieczony, byłem w szpitalu i wkładali mi tą rurkę do gardła (do samego przełyku) i powiedzieli mi że do przełyku nic tam nie mam. Na dodatek pani doktor powiedziała żebym nie zajmował jej czasu bo są ważniejsze przypadki. Już od roku zmagam się uczuciem "czegoś w gardle/przełyku". Coś jakby stanęło mi w gardle/przełyku i tam zostało. Chyba najbardziej dokucza mi to uczucie wieczorami kiedy leżę i staram się zasnąć ale za dnia również. Rzadko ale czasem się zdarza jakbym czuł jakiś skurcz w gardle. Dodam że bardzo dużo się denerwuje czy to może być przyczyną? Proszę o pomoc ponieważ bardzo mi to przeszkadza a nie stać mnie na lekarzy i ubezpieczenia nie mam. Czy są jakieś sposoby żeby się tego pozbyć lub choćby załagodzić. Mam ochotę rozpruć sobie gardło i sprawdzić czy niczego tam nie mam. Dodam że jem i piję normalnie. Po głowie chodzą mi myśli samobójcze nie tylko z tego powodu ale to uczucie też się do tego przyczynia. Proszę o jakieś sposoby pozbycia się tego bo długo tak nie pociągnę :(

Odnośnik do komentarza

Nerwica może być przyczyną takiego samopoczucia. Jeżeli miałeś gastroskopię , która nie wykazała np. przepukliny w gardle , to znaczy , że faktycznie tam nic nie ma. Ale w jakimś sensie potrzebujesz leczenia. Dlaczego nie jesteś ubezpieczony? Zrejestruj się w urzędzie pracy i będziesz miał prawo do opieki lekarskiej, albo sam płać , albo podawaj ,ze jesteś ubezpieczony. Każdy w tym kraju ma prawo do pomocy lekarskiej.

Odnośnik do komentarza

To nie była gastroskopia tylko "rinoskopia tylna" wkładali mi kamerkę przez nos do gardła. Nie mam przepukliny w gardle gdyż nie mam takich objawów jak zgaga, wymioty choć bóle w klatce piersiowej miałem raz mega silne (myślałem że wysiada mi serce) ale później nic. Nie mogę się jeszcze rejestrować w biurze pracy ponieważ muszę czekać około 170 dni. (Nie odpisałem się w terminie, gdyż pani tam pracująca popełniła błąd za który ja muszę teraz płacić..) Jak widać nie każdy ma prawo do opieki bo bezrobotni niezarejestrowani nie mają prawa do pomocy lekarskiej.(chyba że zapłacą, tylko jak bezrobotnego człowieka ma stać na lekarza?) Nie potrzebuje leczenia tylko potrzebuje po prostu przestać czuć jakby coś stanęło mi w gradle , jest to bardzo niekomfortowe i przeszkadza mi w codziennym życiu , nie mogę się na niczym skupić przez to uczucie , myślałem że z czasem mi przejdzie ale rok minął i nic z tego , nawet trochę nie zmalało to uczucie, rozkładam już ręce i czuje się bezradny ..

Odnośnik do komentarza

Tak, jeśli masz stresy to jest to niemal pewne, że jest to tzw. globus histericus, czyli popularna gula w gardle. Cierpię na nerwicę i również miewam taki objaw, a co więcej - jest to jeden z najpopularniejszych objawów stresowych. Uczucie, jakby zwężał Ci się przełyk, jakbyś zaraz miał się czymś udławić - to wszystko od nerwów. I pamiętaj, żeby się nie bać jeśli taki objaw pojawi się w chwili, gdy jesteś spokojny i nie stresujesz się. Objawy nerwicowe mają to do siebie, że mogą pojawić się w każdym momencie, zarówno ekstremalnego stresu, jak i podczas błogiego wypoczynku. Nie masz czym się przejmować i martwić. Nie ma szans, żeby przez to coś Ci się stało, nie udusisz się, nie udławisz. W Twoim przełyku i gardle tak naprawdę nic się nie zmieniło, to tylko daje takie dziwne uczucie. Jak uspokoisz nerwy to i gula minie. ;)

Odnośnik do komentarza

Ehh czyli nie mam na co liczyć na poprawę, przy trybie życia w mojej skórze nie da się uspokoić kiedy wszystko wk***ia mówiąc kolokwialnie. Każdy piszę żeby się uspokoić , kiedy jestem spokojny co bywa rzadko to uczucie nie przechodzi, fakt czasem jest łagodniejsze a czasem jakby mocniej ściska w gardle. Jest jakiś sposób na załagodzenie tego uczucia czy już do końca życia będę musiał się z tym zmagać ?

Odnośnik do komentarza

MaxFlow
Ehh czyli nie mam na co liczyć na poprawę, przy trybie życia w mojej skórze nie da się uspokoić kiedy wszystko wk***ia mówiąc kolokwialnie. Każdy piszę żeby się uspokoić , kiedy jestem spokojny co bywa rzadko to uczucie nie przechodzi, fakt czasem jest łagodniejsze a czasem jakby mocniej ściska w gardle. Jest jakiś sposób na załagodzenie tego uczucia czy już do końca życia będę musiał się z tym zmagać ?

Stosujesz jakiekolwiek środki dostępne w aptece?

Odnośnik do komentarza

Magnez,wit.B-Complekx,wit.D jeśli przebywasz mało na słońcu.Miesięczna kuracja. Można również Magnez w połączeniu z kozłkiem lekarskim znanej polskiej firmy lub samemu zakupić każde z osobna.Tymi zestawami bardzo się wspomożesz,po tygodniu zauważysz wielką poprawę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...