Skocz do zawartości
Forum

Marihuana a operacja pod narkoza


Gość Kropka1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kropka1212

Dobry wieczór,

Mam takie pytanie czy marihuana wpływa na narkoze?
Miałam operacje wkręcania śruby w stopę po upadku.
Tydzień przed wypadkiem zapalilam okazyjnie dwa buchy marihuany od znajomego... ale w ankiecie czy spozywam narkotyki odpowiedzialam, że nie. Bo ogólnie tego nie robie i pale bardzo rzadko. Jednak po wybudzenie siostra, która wiozla mnie do pokoju powiedziala, ze lekarz ktory mnie operowal, powiedzial, że musze palić marihuane. Czy to prawda?, no to potwierdzilam tak jak powyżej opisalam. Chcialam sie później tej siostry zapytać co sie stało, ale już inna była później przy mnie i nie miałam okazji a chirurg później jak u mnie byl to nic nie powiedzial a mi było głupio się dopytywac...
Co o tym sadzicie, dlaczego takie pytanie?
Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość gddfvdfvdvfdv

Po co się tym tak interesujesz.Było minęło i tyle,wszyscy zapomnieli.Zielsko jest nawet do pół roku wykrywalne we krwi więc jakoś to zdiagnozowali,być może nawet przez przypadek,ale co z tego ? Palenie nie jest nielegalne.Nielegalne jest posiadanie.Jeśli chodzi o szkodliwość to przy okazjonalnym paleniu ono nie występuje.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o to , ze zdiagnozowali, bo wtedy musiałyby być przeprowadzone badania krwi na obecność substancji toksycznych. Tego się nie robi podczas rutynowych badań nawet przed operacją .Takie badania przeprowadza się tylko w określonych przypadkach na podstawie zleceń uprawnionych organów, a dodatkowo trzeba wiedzieć o jakie substancje toksyczne chodzi ponieważ badania przeprowadza się w określonym kierunku. Nie ma jednych ogólnych badań np. na obecność etanolu , czy narkotyków. Zawsze trzeba wiedzieć czego się szuka. Nikt nie szuka takich substancji u osób przed zabiegami operacyjnymi. Każdy powinien być świadomym , ze chodzi o jego zdrowie , a nawet życie i odpowiadać na wszystkie zadawane pytania.

Odnośnik do komentarza

A ja czekałam raczej na odpowiedź, czy palenie ma jakieś działanie podczas podania narkozy. Jeśli palę przed operacja, nie godzinę wcześniej mądrusie, dzień wczesniej powiedzmy, to czy podczas narkozy może przynieść niechciane działania ? Niech się wypowie ktoś z troszkę wyższym IQ niż Ci u góry.

Znam prawo jeśli chodzi o posiadanie, spożywanie i udzielanie. Nie interesują mnie prawne działania. Tylko te w związku ze zdrowiem czy życiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...