Skocz do zawartości
Forum

Pomocy!!! Dwa udary + otępienie t.alzheimerowskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do specjalistów w sprawie dziadka, który jest po dwóch udarach. Pierwszy udar 2007 rok, drugi 2016. Występuje również u niego otępienie t.alzheimerowskiego. Ostatnimi dniami zachowuje w sposób strasznie agresywny skłonny do uderzenia kogoś z nie wiadomo jakich przyczyn. Całymi dniami śpi lub ciągle je coś. Brak jakichkolwiek zainteresowań. Nie wychodzi na spacery. Nie chcę przyjmować leków. Boimy się o jego zdrowie jak również o własne. Ostatnio zostały zmienione leki i myślimy że to może być przyczyną takiego zachowania. Nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie medycyny dlatego prosimy o pomoc. W załączniku dodaje 3 karty informacyjne leczenia szpitalnego plus wykaz leków jakie w ciągu dnia przyjmuje. Z góry dziękuję za odpowiedź.

monthly_2017_07/pomocy-dwa-udary-otepienie-t-alzheimerowskiego_4976.jpg

monthly_2017_07/pomocy-dwa-udary-otepienie-t-alzheimerowskiego_4977.jpg

monthly_2017_07/pomocy-dwa-udary-otepienie-t-alzheimerowskiego_4978.jpg

monthly_2017_07/pomocy-dwa-udary-otepienie-t-alzheimerowskiego_4979.jpg

Odnośnik do komentarza

Twój Dziadek choruje na otępienie naczyniowe, uwarunkowane zaawansowaną miażdżycą, w efekcie której przebył 2 udary niedokrwienne mózgu i ma zaniki korowo- podkorowe, skutkujące opisanymi zaburzeniami zachowania. To dobrze, że przyjmuje Cogiton i Biomentin oraz Kvelux, natomiast zaskakujące jest, że nie otrzymuje w tej sytuacji leków usprawniających krążenie mózgowe. Zalecałbym mu Nilogrin 10mg 1-1-1 przed jedzeniem i Cavinton 5mg 1-1-1 po jedzeniu, które w tej sytuacji należy traktować co najmniej równorzędnie. Dodatkowa uwaga- Tritace powinien otrzymywać w jednorazowej dawce rano, natomiast Amlozek i Cogiton wieczorem, a 2 ostatnie preparaty w kolumnie Obiad bym odstawił, ponieważ mają tu znikome znaczenie. Problemem jest agresywne zachowanie i brak współpracy ze strony Twojego Dziadka, z powodu którego nie stosuje leków regularnie. Brakuje informacji o aktualnych wartościach ciśnienia tętniczego i o tym, czy śpi w godzinach nocnych. Być może senność w ciągu dnia jest spowodowana nadmiernym obniżeniem ciśnienia, być może Dziadek nie śpi dobrze w nocy. Jeśli ma nadmiernie obniżone ciśnienie, należy zmniejszyć dawkowanie leków hipotensyjnych. Jeżeli nie śpi dobrze w nocy, należy podać mu wieczorem dodatkowo Kvelux w małej dawce, ale w standardowej postaci, a nie o przedłużonym działaniu. W Waszej sytuacji wskazana jest konsultacja polecanego neurologa. Z Dziadkiem można pogadać, mówiąc mu, że leki które dostaje mają zapobiec kolejnemu udarowi, więc lepiej by je przyjmował.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

~mgmg
jezeli jestes lekarzem, podpisz sie imieniem i nazwiskiem.

mgmg nie jesteś administratorem i nie możesz nakazać ludziom, by się przedstawiali. Ty też tego nie robisz, natomiast interpretujesz mnóstwo wyników. Nie piszesz, czy jesteś laborantem i nikt się Ciebie nie czepia. Na każdym forum można napisać "tu nie ma fachowców" i wyjąwszy przypadki, gdy pytanie jest przekierowane, ludzie pisząc, są świadomi, że odpowiadają im inni użytkownicy, którzy dzielą się swoją wiedzą ( być może zawodową), ale najczęściej wynikającą z doświadczenia. Sądzę, że Sebcia też ma tego świadomość i nie będzie ustalał farmakoterapii w oparciu o rady z forum, ale będzie mógł np porozmawiac na ten temat z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

Nie ma znaczenia, czy mi czyjś ton odpowiada, bo nie ja odpowiadam za to forum. Jeśli mi się coś nie podoba, korzystam z opcji " Zgłoś" i kilka razy już z tego skorzystałam. Też możesz i sądzę, że wówczas właśnie administrator może skonsultować się z lekarzami i podjąć decyzję o usunięciu lub pozostawieniu postu. Natomiast złotarączka oprócz rzeczywiście zaleceń, ale wyrażonych w pierwszej osobie ( zalecałbym, bym odstawił )sugeruje Sebci kontakt z lekarzem " W Waszej sytuacji wskazana jest konsultacja polecanego neurologa. I na koniec myślę, że nie masz co się obawiać. Chociażby po przeczytaniu naszej dyskusji, Sebcia nie przemebluje ;) leków dziadkowi. Ale to dobrze, że nie jest Ci obojętne zdrowie nieznanego sobie dziadka ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...