Skocz do zawartości
Forum

Bol przy opuszczaniu nogi po skreceniu kostki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu, dokladnie w sobotni wieczor skreciem(2stopien) i naderwalem staw skokowy, udalem sie na pogotowie, lekarz po zrobniu zdjec zalecil 3tygodnie w szynie gipsowej, zastrzyki w brzuchu przeciwzakrzepowe, trzymanie nogi w gorze oraz poruszanie sie o kulach. W ciagu pierwszysch dni nie bylo zadnych dolegliwosci, normalnie poruszalem sie o kulach, staralem sie jakos funkcjonować ile tez mozna lezec nie, nie przemeczalem się. Od czwartku przy probie opuszczenia nogi w dol i poruszaniu sie o kulach towarzyszy temu bol, czytalem tutaj na forum ze moze to byc spowodowane tym ze krew splywa do kostki i dociera do obrzeku i przez to moge czuc bol, pytanie czy ten bol powienien byc tak uciazliwy ze nie daje rady wytrymac dluzej niz 2minuty z noga opuszczona w dol? jak dlugo moze sie ten bol utrzymywac? powinienem udac sie do

Odnośnik do komentarza

Zgłoś się do lekarza,pewnie za ciasno jest ta szyna,a przy opuszczeniu nogi ,obrzęk się zwiększa,
ja bym poprosiła lekarza o zdjęcie gipsu,bo on z jednej strony jest dobry,bo unieruchamia, ale z drugiej szkodliwy, ze względu na ucisk,
też pewnie za dużo chodziłeś,skoro starałeś się normalnie funkcjonować.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Minely dwa dni, gdy caly czas lezalem, i sporadycznie wstawalem bol był caly czas taki sam, wczoraj musialem troszeczke zwiekszyc wysilek fizyczny (chodzilem o kulach kilka dluzszych dystansow) zamiast lezenia wiecej czasu siedzialem z noga lekko uniesiona, i nie wiem czy organizm inaczej zareagowal, ale bol ustapil, co prawda na poczatku bolalo strasznie gdy chodzilem ale po jakims czasie bol ustapil, i do tej pory wszystoo z noga jest okej, opuchlizny nie mam tak wiec nie wiem czy ten wysilek poprawil w jakis sposob krazenie czy to tylko przypadek ale moze czasami lezenie nie jest najlepszym wyjsciem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...