Skocz do zawartości
Forum

Leki przeciwko jaskrze


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieją leki, krople przeciwjaskrowe, które nie wiążą ze sobą ryzyka zapadnięcia gałki ocznej. Jeżeli do takiego zapadnięcia dojdzie to czy jest możliwość zrobienia wypełnienia z własnego tłuszczu? Ponoć w Anglii stosuje się taką metodę.

Odnośnik do komentarza

A okulista rozważał zrobienie zabiegu laserowego? Obecnie w bardzo wielu przypadkach to powinna być metoda pierwszego wyboru przed rozpoczęciem leczenia kroplami ( właśnie ze względu na sporo działań niepożądanych). Jaki jest u Ciebie kąt przesączania? Od tego zależy rodzaj zabiegu i późniejsze efekty.

Odnośnik do komentarza

Nie odpowiem Ci na to pytanie, może ktoś inny. Okulista powinien to wyjaśnić. Powiem tylko, że u mnie jaskra występuje rodzinnie. Mama brała krople przez ok. 30 lat, ciocia również ( a kiedyś krople były bardziej szkodliwe) i jakoś nie zauważyłam, by im się szczególnie zapadły gałki oczne. Na starość i tak oczy się zapadają, więc niekoniecznie to musi być przez krople.

Odnośnik do komentarza
Gość KrystianZawada

Znam przypadek, że osobie po Lumiganie się zapadły. Wcześniej stosowała Xalatan. To nie chodzi raczej o to, czy jest to lek x czy y, liczy się to, że jest to Analog prostaglandyny F2a, który może mieć takie skutki... Muszę brać to pod uwagę, dlatego podtrzymuję pytania w 1 i 2 poście. Jestem przed 30 i takie coś oznaczałoby dla mnie duże obciążenie psychiczne. Dlatego pytania min, jaki najbezpieczniejszy, czy jak do tego dojdzie, to czy da się coś zrobić..? (ponoć w Anglii wypełniają własnym tłuszczem) w Łodzi http://www.uskwam.umed.lodz.pl/index12.php?dir=oferta&mn=info&mnx=zro ale nie wiem czy to nie chodzi tylko o złamania, bo tutaj w przypadku leku. Mamy do czynienia utratą tkanki tłuszczowej pod powieką dolną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...