Skocz do zawartości
Forum

Czy to żółtaczka czy może coś innego?


Gość Marek561

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek561

Ojciec trafił do szpitala z powodu bólu w okolicach żeber, brzucha i serca. Na drugi dzień gdy byłem go odwiedzić w szpitalu miał lekko żółte białka w kącikach oczu po zewnętrznej stronie i taką lekko żółtą skórę na twarzy. Kolor te znikł po dwóch dniach. Dziwne, że tak nagle się to pojawiło i znikło...

Lekarka prowadząca powiedziała, że ma podwyższony poziom leukocytów, ale, że to nic poważnego.

Tydzień, może dwa tygodnie wcześniej oddawał mocz w kolorze takim ciemno brązowym, ale po kilku dniach przeszło po podaniu furaginum. Ojciec często ma jak to mówi najedzony brzuch, pomimo, że dużo nie zjada, często mu się odbija, a piszę o tym bo w internecie naczytałam się różnych informacji i objawy pasują do poważnej choroby, ale wolę już nie czytać, a zapytać ...

Czy objawy te mogą świadczyć o czymś poważny?

Odnośnik do komentarza

Był widocznie jakiś skok bilirubiny,może lekki stan zapalny wątroby,może z innej przyczyny..., czy tata pije alkohol?
Sprawdź jaki miał wynik prób wątrobowych.
Z jaką diagnozą wyszedł ze szpitala?

Niech tata codziennie pije zsiadłe mleko,ochrania cały przewód pokarmowy,likwiduje nadmiar gazów,czyli uczucie wzdęcia i odbijania.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Marek561

Dzień Dobry,
dziękuję za odpowiedź. Dziś został wypisany.
Rozpoznanie na karcie informacyjnej: żółtaczka.

Wyniki badań z karty poniżej, jednak nie wiele mi one mówią tzn. nie wiem, czy mam się o co martwić czy podwyższone wyniki spadną, czy może to coś poważniejszego jak np. jakiś rak, zapalenie itp.:

Mg++-1,8mg
CPR-<6(mg/l)<br /> Bilirubina całkowita: 18,54/11,03/5,81/2,10/1,65 mg/dl
Bilirubina bezp: 10,70/6,30/2,90/1,10/0,99
AspAT: 281/117/57/62/54 U/L
ALAT: 336/228/80/80/60 U/L
ALP: 164,4/128,2/96,0/81,5 U/L
GGTP: 429,0/268,0/187,0/125,3 U/L
HCV: niereaktywny
HbsAg: niereaktywny

Opis USG jamy brzusznej wykonywane ok. 7 dni temu: Wątroba, trzustka, nerki prawidłowej wielkości, normoechogeniczne. Poszerzenia UKM oraz obecności złogów nie stwierdzono. Pęcherzyk zółciowy prawidłowej ścianie, zawiera zagęszczoną żółć oraz kilka drobnych złogów. PŻW i ŻW w normie. Gruczoł krokowy w normie.

EPIKRYZA (wklejam tylko część): Podwyżone wartości bilirubiny, Alat, Aspat, GGTP, ALT. W USG jamy brzusznej kamica pęcherzyka żółciowego z zagęszczoną żółcią. Uzyskano stopniowe obniżenie wartości bilirubiny i enzymów wątrobowych. Wypisany w stanie stabilnym z zaleceniami kontroli bilirubiny i enzymów wątrobowych.

Leki jaki ma brać to nospa i hepatil, reszta bez zmian czyli te same które brał wcześniej.

Od ok. 5 lat alkoholu nie pije, ale wcześniej spożywał go dość dużo i dość długo :(

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Marek561

Zastanawiam się jeszcze nad tym "W USG jamy brzusznej kamica pęcherzyka żółciowego z zagęszczoną żółcią. " bo w podsumowaniu na karcie nie ma nic o żółtacce, a jest tylko w rozpoznaniu i nie wiem czy to żółtaczka, a jeśli tak czy można sie zarazić?

Odnośnik do komentarza
Gość Gina0304

Mój syn ma podobne wyniki, wszystkie próby wątrobowe podwyższone a bilirubinę i crp w zaostrzeniu stanu wtedy trafia do szpitala. Chruje na CU czyli przewlekłe zapalenie jelita grubego i PSC stwardniejące przewężenie dróg żółciowych. I to ta druga choroba jest odpowiedzialna za te podwyższone wyniki. Nie chcę tu się rozpisywać ale to poważna choroba i jedynym wyleczeniem i to nie zawsze jest przeszczep wątroby. Trzeba zrobić rezonans MRCP ktore może to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza

Można się zarazić ,ale nie każdy się zaraża,może gdzieś doczytasz jakiego typu to żółtaczka,czy pokarmowa,czyli WZW typu A czy inna,chociaż ja bym tu podejrzewała cholestazę,/czytaj w necie/,jako przyczynę żółtaczki,więc nie jest zakaźna.
O żółtaczce świadczą wysokie próby wątrobowe,które systematycznie spadały.
Nic specjalnego się nie dzieje ,należy słuchać zaleceń lekarskich.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Gina0304

Udajcie się do hepatologa żeby zlecił badania. W moim mieście chodziłam z 8 letnim dzieckiem prawie pół roku po lekarzach i nie wiedzieli co mu jest. Dopiero w klinice w miescie wojewódzkim okazało się co to za choroby. Starszego człowieka tym bardziej zignoruja i odesla do domu. Być moze to inna choroba albo jakis wirus. Watroba ma duze mozlowosci regeneracji tylko niestety nie przy PSC. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Marek561

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Za tydzień tata ma mieć badania moczu u krwi, zobaczymy jak wyjdą. Jeśli wyniki będą nadal spadać to chyba będzie dobry znak, a jeśli nie tzn. jeśli wzrosną gdzie mam się udać? Jakie badania powinno się jeszcze wykonać, bo jeśli wyniki nie spadną tzn., że coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...