Forum Zdrowie

trądzik u 25-latki

~madi25

~madi25

mam 25 lat, z wypryskami zmagam się już kilkanaście lat, jednak nie jest to jakiś mega duży trądzik, raczej objawia się u mnie to kaszką na brodzie i zatkanymi porami których nie da się oczyścić no i takimi cystami... ostatnio zaczeła mi się kaszka robić na plecach i czasami pryszcze no i na dekolcie. zastanawiam się czy to może być trądzik przez hormony?? nie wiem do jakiego lekarza się udać najpierw i jakie badania podstawowe wykonać, proszę o pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Możesz wybrać się do dermatologa,zobaczysz ,jeśli powie ,że to sprawy hormonalne,to do endokrynologa,badania to musi zlecić lekarz.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
~marianna003

~marianna003

Być może, aczkolwiek moim zdaniem problem jest tutaj w nieodpowiedniej pielegnacji ( szczególnie chodzi mi tutaj o zatkane pory).
Czytałas może o koreańsiej pielegnacji? Sama mam trądzik i i bardzo mi to pomogło. Poza tym przerzuciłam sie ostatnio na dość naturalne kosmetyki. Ratunkiem praktycznie okazało się dola mnie Sevolium.

~livvia

~livvia

Któryś tam raz słyszę już o tym serum Czy nie zapycha? Bo sama mam najwiekszy problem wlaśnie z zapychaniem ;/

~marianna003

~marianna003

Nie, nie zapycha. Skład jest bardzo naturalny, nie ma w nim zadnych kiepskich skladników takich jak oleje mineralne czy parafiny ( to one odpowiadają w dużej mierze za zapychanie skóry). Tak więc myśle,ze powinno Ci służyć jeśli masz włąśnie z tym największy problem. Mi pasuję to,że tam gdzie potrzeba to matuje, tam gdzie trzeba to nawilża (mam skórę mieszaną, która jest tłusta na czole oraz brodzie, nosie, ale z kolei się wysusza na policzkach). No i jest wydajne. Nie takie tanie, dość sporo się zbierałam żeby je kupić jednak opakowani starcza mi przy codziennym nakładaniu na ponad 3 miesiące tak wiec spoko.

~livvia

~livvia

A orientujesz się czy da radę jak stosowało się retinole? Mam twarz, która jest dość zniszczona przez stosowanie retinoli ( mój błąd, nie polubiliśmy się a ja mimo to je ciągle stosowałam, teraz moja twarz odchorowuje).

~marianna003

~marianna003

Tak. Myślę,ze tak. Sama retinoli nie stosowałam, ale moja kolezanka stosuje i używa rownież serum Sevolium w przerwach pomiędzy stosowaniem retinoli. Tyle,ze z tego co wiem to ona nie używała retinoli codzienine, ale raz w tygodniu bponieważ równiez podrażniały jej twarzy. I własnie tym sevolium nawilżała twarz pomiędzy tymi sesjami. A buźke ma całkiem ładną ( to przyznam :)). Bez pryszczy tak wiec ta kuracja jej służy.