Skocz do zawartości
Forum

trądzik u 25-latki


Gość madi25

Rekomendowane odpowiedzi

mam 25 lat, z wypryskami zmagam się już kilkanaście lat, jednak nie jest to jakiś mega duży trądzik, raczej objawia się u mnie to kaszką na brodzie i zatkanymi porami których nie da się oczyścić no i takimi cystami... ostatnio zaczeła mi się kaszka robić na plecach i czasami pryszcze no i na dekolcie. zastanawiam się czy to może być trądzik przez hormony?? nie wiem do jakiego lekarza się udać najpierw i jakie badania podstawowe wykonać, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość marianna003

Być może, aczkolwiek moim zdaniem problem jest tutaj w nieodpowiedniej pielegnacji ( szczególnie chodzi mi tutaj o zatkane pory).
Czytałas może o koreańsiej pielegnacji? Sama mam trądzik i i bardzo mi to pomogło. Poza tym przerzuciłam sie ostatnio na dość naturalne kosmetyki. Ratunkiem praktycznie okazało się dola mnie Sevolium.

Odnośnik do komentarza
Gość marianna003

Nie, nie zapycha. Skład jest bardzo naturalny, nie ma w nim zadnych kiepskich skladników takich jak oleje mineralne czy parafiny ( to one odpowiadają w dużej mierze za zapychanie skóry). Tak więc myśle,ze powinno Ci służyć jeśli masz włąśnie z tym największy problem. Mi pasuję to,że tam gdzie potrzeba to matuje, tam gdzie trzeba to nawilża (mam skórę mieszaną, która jest tłusta na czole oraz brodzie, nosie, ale z kolei się wysusza na policzkach). No i jest wydajne. Nie takie tanie, dość sporo się zbierałam żeby je kupić jednak opakowani starcza mi przy codziennym nakładaniu na ponad 3 miesiące tak wiec spoko.

Odnośnik do komentarza

A orientujesz się czy da radę jak stosowało się retinole? Mam twarz, która jest dość zniszczona przez stosowanie retinoli ( mój błąd, nie polubiliśmy się a ja mimo to je ciągle stosowałam, teraz moja twarz odchorowuje).

Odnośnik do komentarza
Gość marianna003

Tak. Myślę,ze tak. Sama retinoli nie stosowałam, ale moja kolezanka stosuje i używa rownież serum Sevolium w przerwach pomiędzy stosowaniem retinoli. Tyle,ze z tego co wiem to ona nie używała retinoli codzienine, ale raz w tygodniu bponieważ równiez podrażniały jej twarzy. I własnie tym sevolium nawilżała twarz pomiędzy tymi sesjami. A buźke ma całkiem ładną ( to przyznam :)). Bez pryszczy tak wiec ta kuracja jej służy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...