Skocz do zawartości
Forum

Co powoduje wzdęcia brzucha?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze wzdęciami. Rano wstaję z płaskim brzuchem, a zjem np. kanapkę i brzuch już robi się wielki? Jak temu zaradzić i co jest tego powodem? Mam 17 lat. Niedługo jadę na wakacje na baseny i bardzo sie wstydze. Nie chce sie glodzic, a wiem ze jak cos zjem to brzuch od razu bedzie odstawal.. Co zrobic, zeby brzuch byl plaski? Moze jakas dieta kilkudniowa ktora oczysci organizm i sprawi, ze brzuch bedzie plaski? Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Może to nietolerancja glutenu? Albo jesz za szybko? Ja tak mam że jak jem w biegu i dobrze nie pogryzę jedzenia to potem często mam wzdęcia, boli brzuch, już ni eraz mnie cholestil max ratował bo wyglądałam jakbym w ciązy była taki brzuch spuchnięty. spróbuj jeść spokojniej, po posiłkach pij gorącą herbatę albo miętę

Odnośnik do komentarza

Też tak może być. Jeśli dolegliwości pojawiają się po spożycia pieczywa to może być problem ze strony zboża. Radzę obserwować organizm pod tym kątem, na wzdęcia i zaparcia pić w międzyczasie dicopeg 10g. W razie jeśli zauważysz, że po zjedzeniu zboża jest Ci gorzej to leć do rodzinnego, by skierował na badania

Odnośnik do komentarza
Gość gość1231111

może być wiele powodów. Może masz zalegające rzeczy w jelitach.... Na to warto zrobić sobie detox i pić dużo zielonych smoothie. Jeśli chodzi o doraźną pomoc, to ja korzystam z czopków eva qu. Jeśli nie mogę się załatwić dłużej niż 3 dni to nie ma sensu się męczyć

Odnośnik do komentarza

Może być alergia pokarmowa albo nietolerancja. Ale nie musi. Ja na przykład na co dzień jem bardzo zdrowo i lekko, ale po obiadku u teściowej albo po grillu mam mega wzdęcia. Po prostu to za ciężkie jedzenie dla mnie. Ratuję się wtedy ulgasimem i ewentualnie rumiankiem i miętą. Na szczęście po takim zestawie wzdęcia nie utrzymują się długo.

Odnośnik do komentarza

Każde wzdęcia to sygnał o złej pracy jelit czyli po prostu przerostowi złej flory w jelitach nad dobra ta prozdrowotna. Dlatego lepiej wyleczyć przyczynę niż wyciszać chwilowo skutek np. zjedzenia ciężkostrawnej potrawy, ba za chwile ponownie zjemy cos cięższego i ponownie pojawi sie ten sam problem. A jeśli chcemy tego uniknąć wystarczy pic jakiś koncentrat probiotyczny albo dobry probiotyk najlepiej o dużej koncentracji bakterii probiotycznych, w którym probiotyczne bakterie są od razu żywe i aktywne a nie liofilizowane. Po prostu taki probiotyk szybciej zadziała i będzie skuteczniejszy. A jak już flora w naszych jelitach wróci do normy to i wzdęcia zgaga gazy i jeżdżenia po jelitach zniknie razem z uczuciem zalegania w żołądku po np.obfitej kolacji bo również trawienie sie poprawi.

Odnośnik do komentarza

Ludzie żadnych tabletek na wzdęcia !!!! Tak "rozwalilem sobie jelita!!!! Męczyły mnie wzdęcia i co wzdęcia to jakaś tabletka a gastrolog jeszcze dopisywał kolejne. Na final tak mnie "rozlozylo" że brzuch mialem jak balon i albo wszystko przeze mnie przelatywało albo sie na długo zatrzymywało w jelitach. Nic tylko wyć. Na szczęście traf chciał że żona zaciągnęła mnie do dietetyka córki pod pretekstem diety dla niej a tak przy okazji bym posłuchał i moze o cos dla siebie zapytał. Zapytalem i do dzisiaj pije koncentraty probiotyczne topinambur albo czasem glog. Bo dietetyk tak mimo chodem :) zajął sie ma i zmienił dietę wprowadzając więcej warzyw oraz zalecił poprawę flory w jelitach. I teraz wszystko sie zgadza. Regularnie bywam w toalecie nie mam wzdęć, zgagi a brzuch wrócił do normy. Ale co sie wcześniej namęczyłem to moje. Więc ludzie zadbajcie o florę w jelitach to przestaniecie narzekać na wzdęcia i pijcie probiotyki albo koncentraty probiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Aaaagnieszkaaaa

Co powoduje wzdęcia brzucha???? U mnie był to nabiał. Bez znaczenia czy zjadłam jogurt, wypiłam maślankę czy śmietankę w kawie. Zawsze reakcja była ta sama - wzdęcia, gazy itd. czasem nawet rozwolnienia. Długi czas jednak zajęło mi dojście do tego ze tak wlasnie jest. Koleżanka zwróciła mi uwagę że jak wypije kawę z mlekiem, śmietana to zawsze pociągam nosem (mamy w pracy biurko w biurko) i to bez względu na pogodę. I tak bylo rzeczywiscie ale nie tylko kiedy wypijam te zabielona kawę ale za każdym razem kiedy zjadłam nabiał z nosa ciekła mi woda a po polaczylam z tym że wtedy właśnie pojawiają sie u mnie wzdęcia!!!! BINGO i bylam w domu. Odstawiłam więc wszystkie produkty mleczne i nabiał a zaczelam pic probiotyk taki w formie koncentratu, w formie płynnej aby zastąpić jogurty i maślanki. I nie wiem czy to odstawienie mleka czy picie probiotyku czy oba te aspekty jednocześnie ale dawno juz nie mialam tego uczucia wzdętego brzucha a moja perystaltyka jest rewelacyjna!!!!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie wzdęcia to tez czesto wakacyjna przypadlosc :) tzw., m.in. rajzefiber wyjazdowy jak mawiała moja Babcia :), ale też zmiana żywienia, wody inna flora (podróże zagraniczne). I tu dobra flora w jelitach nieodzowna!!!! Czyli w bagazu podrecznym najlepiej - tak jak ja to w tym roku przetestowałam - napój probiotyczny (mała buteleczka chyba 125ml). Przynajmniej miałem z głowy problem z wypróżnianiem, w nowym miejscu jak to bywało zazwyczaj, czego nie mozna powiedziec o moich wspolwakacjowiczach. A wzdęć też nie "odnotowałam" więc ich nie było :), choc rok rocznie np. jak jadłam gofry na to lody a potem jeszcze jakiś arbuz i popite cola oraz zjedzone frytkami to sie zdarzyło :)! A teraz nic, ale codziennie piłam ten napój probiotyczny i pilnowałam tego sumiennie - było to moje wakacyjne wyzwanie :) i dalam rade, pewnie dlatego teraz obyło sie bez wzdęć i problemów z wypróżnianiem w czasie wakacji!!!! Chciałam krótko a wyszedł elaborat :).

Odnośnik do komentarza

W życiu codziennym nie narzekam na wzdęcia i tego typu objawy, ale jak jestem na weselu, to chyba przez to ciężkie jedzenie, zdarza się, że mam wzdęcia, gazy i ogólne odczucie przejedzenia. Wtedy sięgam po tabletki ulgasim, które niwelują wszystkie te objawy.

Odnośnik do komentarza

Ja zweryfikowałam swoją dietę i wykluczyłam produkty, które mi szkodziły. Zaczęłam również brać regularnie probiotyk acidolac, żeby popracować nad florą bakteryjną moich jelit. Dwie proste rzeczy i nie ma śladu po wzdęciach i kłopotach trawiennych.

Odnośnik do komentarza

Raczek 2 - Dokładnie tak jak Pani Pisze zaobserwowanie po jakich produktach pojawiają sie wzdęcia a pozniej wykluczenie ich z diety oraz pomoc w lepszym trawieniu dzięki piciu probiotyków ( ja akurat pije probiotyk joy day) pomaga zredukować i pozbyć sie wzdęć raz a dobrze :). A w moim przypadku pomogło odstawienie nabiału czyli wszystkiego w czym jest mleko lub śmietana no i picie probiotyków :)!

Odnośnik do komentarza
Gość probiotyki a wzdęcia

Co powoduje wzdęcia brzucha?!
Ilu ludzi tyle odpowiedzi a przyczyna tylko jedna! Zla flora w jelitach!
WIĘC ABY WYELIMINOWAĆ WZDĘCIA NALEŻY PIĆ PROBIOTYKI ALBO KONCENTRATY PROBIOTYCZNE.
Bo zawarte w probiotyku konsorcjum bakterii probiotycznych wpłynie lepiej a właściwie najlepiej na odbudowę i regenerację flory w jelitach oraz poprawę trawienia.

Odnośnik do komentarza

Sama nie wiem czy to odstawienie nabiału czy rzeczywiście picie probiotyków ale widze ze nie mam ostatnio wzdętego brzucha. Nawet jedna z koleżanek w pracy zapytała czy sie odchudzam bo według niej schudłam... Tak chyba nie tylko ja widziałam te wzdecia... Kupilam taka miesieczna kuracje i pije zawartość jednej 125 ml buteleczki napoju probiotycznego, która dostarcza zalecana (według opisu producenta) dzienna dawke bakterii probiotycznych. Został mi jeszcze tydzień tej kuracji a pozniej zobacze czy będę kontynuowała czy zrobię chwile przerwy i ponownie kuracje. Dietetyk raczej zaleca aby pic jako profilaktykę te probiotyki juz kazdego dnia. No zobaczymy. Tak czy siak teraz nie mam wzdęć i to najwazniejsze!

Odnośnik do komentarza
Gość free of bloating

U mnie gazy i wzdęcia pojawiały się zawsze po wypiciu gazowanego, zjedzeniu słodyczy oraz wszystkiego co było pieczone lub zawierało drożdże. Czyli wszystko co lubią bakterie patogenne czyli cukier, cukier, cukier i jeszcze raz cukier... Diagnoza - dysbioza. Leczenie - probiotykoterapia. Wskazania - zmiana diety. Nic dodać nic ująć. Odstawiłem cukier, znalazłem zamienniki w postaci ksylitolu, miodu. Zacząłem pic probiotyki joy day 3 razy dziennie i piłem je w ten sposób przez 4 miesiące. Teraz pije je raz dziennie. do swojej diety wprowadziłem więcej warzyw i ogólnie surowego pokarmu oraz staram się wyeliminować z diety wszystko co jest wysoko przetworzone (czasem się uda a czasem nie). I wzdęcia minęły. A jak zjem cos w stylu pizzy to wtedy wypijam od razu probiotyk w większej dawce i jest OK. Wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie ale przynajmniej dopóki nie zrezygnuje z tego "śmieciowego jedzenia" to przynajmniej tak wspomagam strawienie tego ciężkostrawnego posilku po ktorym wczesniej wzdęcia były murowane a teraz free of bloating.

Odnośnik do komentarza
Gość Czytuczytamczytam

"Zwiększenie ilości gazów jelitowych może być spowodowane:

zwiększonym połykaniem powietrza, np. podczas palenia papierosów, czy żucia gumy, mówienia podczas jedzenia,
spożywaniem pokarmów uznawanych za gazotwórcze (fasola i inne rośliny strączkowe),
piciem napojów gazowanych,
niemożnością odbijania połkniętego powietrza przez osoby po operacyjnym leczeniu choroby refluksowej przełyku (tzw. fundoplikacja),
upośledzeniem trawienia i wchłaniania w jelicie cienkim, powodującym zwiększenie ilości substancji i resztek pokarmowych docierających do jelita grubego i podlegających tam fermentacji (przykładem może być np. niedobór laktazy, zaburzenie wchłaniania fruktozy),
zwolnieniem czasu pasażu jelitowego - polekowym lub czynnościowym,
przerostem bakteryjnym dotyczącym jelita cienkiego (jest ono w stosunku do jelita grubego względnie jałowe)." z artykułu" Wzdęcia brzucha i gazy jelitowe: przyczyny, objawy, sposoby leczenia" konsultowanego z Prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht.
No i spr jasna - większy spokój i, i poprawa flory w jelitach a na to najlepsze jest picie probiotyków albo koncentratów probiotycznych. Bo picie probiotyków wpłynie lepiej na poprawę flory w jelitach niż jakikolwiek inny suplement.

Odnośnik do komentarza

U mnie wzdęcia powoduje zjedzenie sporej ilości tłustych, smażonych rzeczy. A tak niestety miałam ostatnio na weselu przyjaciółki. Na szczęście mama miała ulgasim w torebce i jakoś szybko poradziłam sobie z objawami, więc mogłam dalej się bawić.

Odnośnik do komentarza
Gość Anna Hermaszewska

Chcesz żyć zdrowo i czuć się lepiej?.
Pragniesz schudnąć, ale nie wiele z tego wynika?.
Masz problemy z dusznością i układem oddechowym?.
Czujesz się coraz ciężej każdego dnia?.

Zobacz i sprawdź ofertę. Wszystkie leki i suplementy diety, które sie znajdują opoerają sie jedynie na naturalnych ziołach.

https://PL4327552.e-naturessunshine.com

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...