Skocz do zawartości
Forum

Strach przed wynikami badań a ciąża


Gość LenkaLenka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LenkaLenka

Witam
Chciałabym mieć dziecko ale bardzo boję się wyników badań mojej tarczycy.
Sprawa ma się następująco kilku lekarzy napotykanych na mojej drodze życiowej zwróciło mi uwagę iż powinnam zbadać tarczycę bo jest trochę wystająca.
Badałam kilkakrotnie TSH wyniki były w normie
1,7 w 2013 roku,
2,42 w styczniu 2016 roku,
1,8 w październiku 2016 roku
w tym roku zrobiłam kolejne badanie w maju wyszło 3,44 (zakres norm: 0,27-4,20) dodatkowo ft 3 - 6,10 oraz ft 4 - 20,68. Nie wiem czy to TSH tak jednorazowo mi wyskoczyło czy dzieje się coś złego brałam dwa tygodnie temu antybiotyk może to przez to nie wiem.
Lekarz zrobił mi też USG tarczycy wyszło dobrze tylko są jakieś małe torbielki koloidalne.
Problem w tym ,że nie czuję się uspokojona tym co mówią mi lekarze rodzinni tłumaczenie ,że każdy człowiek jest inny ma inne wyniki badań itp.
Skierowania do endokrynologa nie dostanę bo mieszczę się w normach.
Naczytałam się cudów nie widów w internecie i po zrobieniu takowych badań tarczycy jestem napawana strachem ,że coś pójdzie z przyszłą ciążą nie tak.
Boję się poczęcia dziecka bo naczytałam się ,że TSH ma być u kobiety 1 lub 1,5 a jak jest ponad to urodzę jakieś nienormalne umysłowo dziecko o ile w ogóle uda mi się zajść w ciążę albo są też opcje poronienia jestem tym po prostu przerażona.
Nie mam jeszcze dzieci mam pond 30 lat czas leci a ja się boję ciąży nie chcę też ładować jakichś leków tarczycowych bo można sobie gospodarkę hormonalną rozhuśtać na całego.
Chciałabym żeby to TSH samo spadło lekarz nie widzi w tych wynikach nic złego ja już sama nie wiem a może to już hipohondryzm się u mnie odzywa.
Proszę o porady bardzo mnie to stresuje i ciągle o tym myślę.

Odnośnik do komentarza

Tarczycę kontroluje się co pół roku.Ważna jest też pora dnia,zawsze robimy badanie rano.Wyniki masz dobre. Nie bój się o zajście w ciążę bo przy nich nie powinno być żadnego problemu.Kobiety leczą się w trakcie ciąży i nic się nie dzieje.Spokojne próbuj bo czas leci i nie czytaj wiele bo wiele bzdur i doradców w necie jest których nie powinno być. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...