Skocz do zawartości
Forum

jak rozpoznać czy to ból nerki?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, od kilku dni odczuwam nieprzyjemne uczucie (nie jest to stricte ból) w okolicy lędźwi po lewej stronie. ponieważ mam problemy z częstym zapaleniem cewki moczowej wydaje mi się, że to nerka, ale USG wyszło dobrze prócz niegroźnych wg lekarza torbieli. nie wiem tak na prawdę jak boli nerka i czy mam się martwić, czy iść do lekarza? dodam że nie przedźwigałam się ostatnio, nie mam dolegliwości typu jakiś ból czy problemy z oddawaniem moczu. piję codziennie herbatę z żurawiny, w sumie te bóle są tożsame z tym czasem kiedy wprowadziłam picie tego naparu.

Odnośnik do komentarza

Torbiele są niegroźne ale mogą dawać jakiś ból,może to być ból od kręgosłupa,można tak gdybać.
Zamiast pić herbatki z żurawiny, w której do końca nie wiadomo co jest ,dodawaj do jakiejś potrawy lub podjadaj żurawinę suszoną.
Uspokoiły się te nawroty zapalenia pęcherza od ostatniego czasu jak pisałaś?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

samo zapalenie nie, ale ból wraca co jakiś czas nie wiadomo z jakich przyczyn, mimo lactovaginalu. ogólnie piję herbatę z żurawiny samej, jest to suszona żurawina kupiona w sklepie zielarskim, czuję poprawę po jej piciu.

a co do kręgosłupa, też tak myślałam, jednak zaniepokoiło mnie to, że jednak jest to w tym miejscu gdzie nerki, a mam tendencję do tych zapaleń itp..

Odnośnik do komentarza

Ale nerki nie mają nic wspólnego z bakteryjnym zapaleniem pęcherza,chyba ,że jest podrażniany przez piasek w nerkach ,ale zakażenie przychodzi tak czy tak z zewnątrz.
Tak samo lactovaginal nie ma wpływu na nerki ,tylko na zapobieganie rozwoju bakterii chorobowych prowadzących do zapalenia pęcherza.
Ale jaki ból wraca,przy oddawaniu moczu?

Moja znajoma też ma torbiele w nerkach ,które czasem pobolewają ,więc jak nie masz silnego bólu ,to się nie przejmuj.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Erytrea

Nerki nie bolą. Torbiele mogą dokuczać- zbadaj co to są za torbiele; rosnące trzeba usunąć a przynajmniej wysuszyć lekami. Zrób urografię, lub TK i niech nefrolog/urolog Cię zbada. Często torbiele świadczą o obecności pasożytów w organizmie. Wiem jak to brzmi, ale to prawda. Znajoma miała torbiele na wątrobie; ostatecznie wylądowała na zakaźnym; leczyli ją na lamblie i toksokarozę, po 3 tyg torbiele zniknęły. Ale przyczyn może być dziesiątki. Zdalnie nikt Cię nie wyleczy:)

Odnośnik do komentarza

Ból ustąpił wczoraj, ale zlokalizowany był w kilku miejscach, raz niżej lędźwi, raz wyżej, różnie. Mam podejrzenie, że to może od kręgosłupa (praca siedząca).
Lekarz stwierdził sam, że nie mam co się tymi torbielami martwić, ale jednak coś tam mnie zmartwiło ze względu na te częste zapalenia cewki... :)

Odnośnik do komentarza

Na usg to nie musi być widać,ale myślę,że miałaś badanie moczu na składniki mineralne,skoro od dawna masz problemy z pęcherzem,
jeśli wszystko jest w porządku,to z czasem,powinno się wszystko uspokoić,bo jednak po tylu zapaleniach i niszczeniu e-coli antybiotykami ,one czuwają:P

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...