Skocz do zawartości
Forum

Co oznacza wynik badania moczu po dobowej zbiórce?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam 17 lat i mialam zlecona dobowa zbiorkę moczu . Prosze bardzo o intepretacje wyników . Wapń całk. w DZM-wydalanie ↑ 7,530 mmol/24h 2,500 — 7,500 Wskażnik Ca/Crea (mg/mg) ↑ 0,23 < 0,21 Wskaźnik Ca/Crea (mmol/mmol) (Dobowa zbiórka moczu) ↑ 0,65 <0,60 Wskaźnik Mg/Ca (mg/mg) ↓ 0,32 0,80 — 1,30

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat . Lekarka zleciła badania kontrolne , ponieważ przez ok miesiąca przyjmowałam witaminę D3 . Zaznaczam , że w dzieciństwie chorowałam na kamicę nerkową obustronną , miałam dwa razy rozbijane kamienie

Odnośnik do komentarza
Gość Erytrea

Dobową zbiórkę moczu zleca się przy podejrzeniach chorób hormonalnych, chorób nerek, nadnerczy, guza chromochłonnego, choroby Adisona, zespół policystycznych jajników itp. Bada się kortyzol, wydalanie wapnia, katecholaminy, kreatyninę, DHEA i DHEA-SO4 itd.
Nie opisałaś z czym zgłosiłaś się do lekarza. Skoro zlecił Ci DZM, to znaczy że objawy sugerują mu ww podejrzenia. Dobry lekarz. TO badanie tanie nie jest i lekarze niechętnie je zlecają, także z nim rozmawiaj o Twoich dolegliwościach.

Odnośnik do komentarza

Dobowa zbiorke moczu mialam zlecono kontrolnie zawsze lekarka zleca kontrolnie . Lekarka do ktorej jezdze uwaza ze wszystkie wyniki mam dobre . Ostatnie wyniki z badania ogolnego moczu wyszly bakterie i fosforany wapnia . Pojechalam do niej z tymi wynikam ona powiedziala , ze sa dobre . Od miesiaca przyjmuje witamine D3 ze wzgledu na slabe kosci . W dziecinstwie mialam rozbijane kamienie , ale od tamtej pory nic sie nie pojawialo . Bakterie w moczu wyszly mi dwukrotnie w kwietniu i w maju .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...