Skocz do zawartości
Forum

Rezonans stawu kolanowego


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretację wyniku badania. Czy to coś poważnego? Mogę dalej uprawiać sport? Termin wizyty u ortopedy mam dość odległy. Mam 34 lata, noga mi się blokuje przy skręcie kolana.
Przykład robię pełny przysiad i wtedy skręcam się w którąś stronę. Stopa i piszczel są bez ruchu, a część nogi porusza się w bok. Prawie zawsze mi wtedy blokuje się noga (coś przeskakuje, blokada kolana na kilkanaście sekund) i potem jest ok, boli jeszcze przez 1-2 dni. ale dalej moge normanie funkcjonować i ćwiczyć.

wynik rezonansu:
Niewielka ilość płynu w jamie stawowej. Wąski fałd przyśrodkowy w zachyłku nadrzepkowym. Ciało
tłuszczowe Hoffy bez zmian.
Kości objęte badaniem bez zmian obrzękowych szpiku.
Łąkotki są położone prawidłowo, bez wyraźnie widocznych pęknięć. Nieco niejednorodna podtorebkowa
część łąkotki bocznej.
Nierówny zarys i niejednorodny sygnał chrząstki na środkowo-wewnętrznej części kłykcia przyśrodkowego
kości udowej (chondromalacja II do II/IIIst.). Poza tym chrząstka szklista w stawie udowo-piszczelowym
bez ubytków.
Więzadła krzyżowe oraz poboczne są zachowane.
W wykonanym badaniu rzepka bez lateralizacji. Kostny kąt bruzdy 140 st. TT-TG 4 mm.
Troczki rzepki, więzadło właściwe oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda są zachowane, bez świeżych
zmian pourazowych; niewielkie zmiany przeciążeniowe przy przyczepach.
Chrząstka szklista w stawie rzepkowo-udowym niejednorodna, bez ubytków (II st. chondromalacji). Drobna
zmiana niskosygnałowa w obrębie chrząstki na bruździe międzykłykciowej odpowiada bliźnie lub
zwapnieniu.
Dół podkolanowy bez zmian. Pasmo biodrowo-piszczelowe i gęsia stopka bez zmian.
Staw piszczelowo-strzałkowy bez widocznych patologii.

Wnioski: Nieco niejednorodna podtorebkowa część łąkotki bocznej, bez wyraźnie widocznych pęknięć.
Chondromalacja. Poza tym jak w powyższym opisie.

Propozycje: konsultacja lekarza ortopedy w celu ustalenia dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...