Skocz do zawartości
Forum

Ciągła nadwrażliwość na światło bóle głowy i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od niecałych dwóch miesięcy mam ciągły światłowstręt. gdy tylko popatrze w góre na jasne niebo od razu drgają mi powieki i ściąga mnie w dół, przeszkadza mi również mocno nastawiona jasność w laptopie bądź telefonie. Do tego pojawiły się mroczki przy patrzeniu na jaśniejsze rzeczy. Są to przezroczyste muszki, kulki nie wiem jak to nazwać lub również przezroczyste lub ciemne szlaczki, wstążki. Do tego czasem pobolewa mnie głowa, bardzo szybko po niewielkim ruchu mam zawroty np po zakręceniu głową dookoła lub po gwałtownym ruchu, wszystko wiruje (kiedyś tak nie miałem bo takie ćwiczenia były na wf). Do tego doszły mdłości i brak apetytu. Bardzo często mnie mdli, próbuje zwymiotować lecz nie da się. Odchodzi mi tylko taka wodnista flegma. Chociaż po takim samym odruchu jest mi troszkę lepiej albo mi się tylko tak wydaje. Z rana pobolewa mnie kręgosłup, bardziej na dole i mam też sztywny kark, ciągle nim strzelam ale to przynosi ulgę. Leżąc w ciszy słysze jak mi głowa chodzi i skrzypi jak nienaoliwione drzwi. Byłem u lekarza rodzinnego. Pani doktor przepisała mi magnez b6 i jakiś lek od bólów głowy lecz nie czuje poprawy. Do tego dostałem skierowanie do neurologa oraz mam regularnie mierzyć ciśnienie do wizyty co też robię i mam ciągle ok 110-130/65-80 więc w sumie niemalże idealne. Dodam też że w sumie to wszystko zaczęło się po dość ostrej imprezie gdzie duużo wypiłem, na następny dzień kac, 2 dzień dalej niemrawy a na 3 dzień dostałem przeziębienia. Potem te objawy ustąpiły wraz z końcem przeziębienia i pojawiły się po tygodniu i już nie ustępują. W międzyczasie rzuciłem też palenie co myślę skutkuje tym prawidłowym ciśnieniem bo kiedyś było większe. Nie mogę też praktycznie w ogóle wypić alkoholu bo mi jest mdło, piwo dwa jest już dobrym wyczynem. Nie jestem znerwicowanym człowiekiem mam dużo przyjaciół i wieczorów nie zarywam przed ekranem komputerów tylko spotykam się ze znajomymi lecz przez te objawy jest już trochę inaczej. Miał ktoś podobne objawy, jakaś podpowiedź pod jakim kątem się przebadać? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Gość marioandi

Nie tylko Ty masz takie objawy :) Dokladnie identyczne mam ja od 8 lat.
No wiec wyklucz w pierwszej kolejnosci: tarczyce, pasozyty, grzybice ukladu pokarmowego, nadnercza, zbadaj cukier.
Po drugie kregoslup szyjny: badanie dopplera tetnic szyjnych.
Morfologia to koniecznosc.
Zadbaj koniecznie o higiene snu (koniecznie 8 godzin od 22), wyeliminuj gluten i laktoze. Tak samo komputer/telefon w godzinach wieczornych. Dodatkowo jak najmniej cukrow prostych. To da Twojemu oranizmowi szanse na regeneracje.
To, ze nie jestes znerwicowanym czlowiekiem nie wyklucza nerwicy... Starczy, ze po tej 'imprezie' orgamizm przestawil sie w tryb 'awaryjny' a teraz sam juz sie nakrecasz obserwujac objawy. Nie lekcewaz tej choroby, prowadzi ona do depresji, a nawet cukrzycy (tak bylo u mnie). Zycze Ci wiecej szczescia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...