Forum Zdrowie

wyniki morfologii

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Sam widzisz,że za niskie masz czerwone krwinki i hemoglobinę,poprzednio też tak miałeś?
A wiesz,jaki masz poziom żelaza?

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
zibi54

zibi54

Żelazo. Kiedyś badalem,niskie. Kupilem żelazo i tak nic nie da, od 5 lat spada stopniowo

121623 zibi54 Mężczyzna, 63 lata, Mława
ka-wa

ka-wa

Coś z metabolizmem pewnie nie tak,a lekarz co na to?

--

Szanuj zdanie innych...

zibi54

zibi54

Lekarza to guzik obchodzi (piszę o rodzinnym NFZ), oszczędzać, odżywiać....ect
Człek musi charować w Niemczech, żeby sobie na emeryture zarobić

ka-wa

ka-wa

"Jak leczyć anemię? W przypadku wykrycia niedoboru żelaza pierwszym krokiem zawsze powinno być ustalenie jego przyczyny. Jest to warunkiem wyboru odpowiedniego rodzaju leczenia. W przypadku objawów niedokrwistości powinny zostać wykonane badania krwi – morfologia, TIBC (całkowita zdolność wiązania żelaza we krwi), stężenie transferyny i ferrytyny, krzywa obciążenia żelazem czy stężenie rozpuszczalnego receptora dla transferyny (sTfR). Pomoże to ustalić rodzaj niedokrwistości, określić czy jej przyczyną jest niedobór żelaza oraz czy jego wchłanianie jest prawidłowe i zaproponować dalsze postępowanie.

W porozumieniu z lekarzem należy starannie przeanalizować codzienną dietę i zmodyfikować ją tak, aby zmniejszyć udział składników utrudniających wchłanianie żelaza i zwiększyć ilość produktów zawierających żelazo. Warto pamiętać, że witamina C wspomaga wchłanianie żelaza. Jeśli podejrzewane jest niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, może zostać zlecone badanie na krew utajoną w kale lub badanie gastroskopowe.

Leczenie niedoboru żelaza w przypadku, gdy zmiana diety nie jest wystarczająca, polega na usunięciu przyczyny utraty żelaza i na jego uzupełnianiu doustnym w postaci tabletek z żelażem lub, jeśli jego wchłanianie jest upośledzone, za pomocą wstrzyknięć domięśniowych lub dożylnych."

--

Szanuj zdanie innych...

zibi54

zibi54

dzięki za wykład :).
Masz rację - tylko realia... . Owszem na szczęście mam partnerkę pracującą w służbie zdrowia - dlatego często robię podst. badania. Nie mam problemów z lekami. Jednak prywatnie chodzę do wielu specjalistów.
Mam zbyt wiele chorób (kręgosłup, miażdżyca....) na takie leczenia nie starczyłoby mi czasu. Wynik mojej anemii - powinien tu w niemczech ulec poprawie....do tej pory tak bywało....liczę, że tym razem także będzie OK.