Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć bezsenność?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przygnębiony

Dzień dobry

Mam poważny problem.Chodzi o to,że to będzie trzecia noc jak nie śpię.Dodatkowo w ogóle nie czuję zmęczenia,a pracuję po 12 godzin dziennie.To nie jest normalne,wcześniej spałem oraz usypiałem normalnie.Jestem zaniepokojony,idę do lekarza...myślę,że to może mieć coś wspólnego z jakimś hormonem.Szybko bije mi serce,czuję niepokój...czy to nadmiar adrenaliny? nigdy nie miałem takiej sytuacji,normalnie powinienem padać z nóg.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Przyczyn bezsenności może być wiele. Jedna to zaburzenie prawidłowego rytmu dobowego - czyli np. spanie w ciągu dnia, picie napojów pobudzających (kawa, napoje energetyzujące itp), pobudzenie przed snem (np. oglądanie tv, komputer itp).

Inne przyczyny - tzw. organiczne czyli związane z nieprawidłowością ze strony organizmu to np. nadczynność tarczycy, choroby neurologiczne, niewydolność nerek, wątroby, stany zapalne dróg moczowych itp.

Jeżeli problem będzie się utrzymywać proponuję wizytę u lekarza - na początek internisty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość marcelio

ja mam tak od 3 tygodni. problem rozpad związku.
od tego momentu spie po 3 h dziennie bywa ze uda sie drzemnac jeszcze podczas dnia 1-2 . Meczny mnie to strasznei
normalnie powinieniem padac na pysk ale czuje sie jakby wyspany . Dodam ze jak pomysle o tej s..... to cisnie na klacie .

HELP

Odnośnik do komentarza

Od około 2 lat zdarzają mi się stany, którym towarzyszy nagły ostry ból brzucha, po czym następuje ostra biegunka i występują omdlenia oraz duży spadek ciśnienia.
Zazwyczaj zdarza się to w nocy lub nad ranem. Budzi mnie ostry ból brzucha i potem następuje cała reszta, tak jak wspomniałam powyżej.
Ta sytuacja jest ciężka do opanowania ponieważ przy tym wszystkim dochodzi do takiego osłabienia organizmu, że nie jestem w stanie czasami wrócić z toalety do łóżka bo porostu mdleję. Zalewa mnie zimny pot, w głowie mi się kręci jak na karuzeli, robi mi się strasznie gorąco. No i nadal towarzyszy mi ten ostry ból brzucha.

Stany takie trwają do 15 min... Raz zdarzyło mi się, że przeciągneło mi się to do dwóch godzin z odstępami mniej więcej 15 minutowymi między takimi atakami.

Jedyna rzecz, która w takim momencie mi pomaga to dopływ powietrza... Włączam sobie nawiew z wiatraka i wtedy jakoś to wszystko powoli po jakimś czasie zaczyna ustępować.

Bardzo mnie martwią takie sytuacje.. są one nagłe.. nic wcześniej nie poprzedza by wiedzieć, że się coś szykuje. Proszę o poradę z czego to może wynikać? Czym to może być spowodowane.
Tj. wspomniałam powyżej.. zawsze wybudza mnie to ze snu. Nie zdarzyło mi się to jeszcze ani razu w dzień.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

ka-wa
To ciekawe,a lekarz co na to mówi?
Jakieś badania robiłaś?

Lekarz twierdzi, że przy spadku ciśnienia są takie objawy o których wspominam. Tylko skąd taki nagły spadek ciśnienia, a tym bardziej podczas snu?
Robiłam badania krwi i badania te wyszły w normie.

~mgmg
Jesz coś wieczorem i masz od tego biegunkę. Biegunka to odwodnienie, a więc i spadek ciśnienia, które i tak w nocy jest niższe.
Pamietasz, co jadlas w dniu poprzedzajacym ostatnie takie zdarzenie?

Pamiętam co jadłam... ostatni posiłek poprzedzający te zdarzenie był 8h wcześniej i był to kurczak z frytkami i surówka z warzyw tj. pomidor, sałata lodowa, cebula ... i do tego sos czosnkowy.

Nie odżywiam się jakoś inaczej niz wcześniej zanim takie stany zaczęły sie u mnie pojawiać....

Bardzo dziekuje za zainteresowanie i wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Diagnoza tu by była najważniejsza ,z tego co piszesz to lekarz uważa,że te biegunki i omdlenie są od spadku ciśnienia!?
Omdlenia ,to rozumiem , ale na pewno nie biegunki,
powinien Cię skierować na jakieś badania ,chociaż próbować wyjaśnić przyczynę.

Ja uważam,że to nie ma nic wspólnego z jedzeniem,być może się mylę,
trzeba by zacząć od wyjaśnienia tych spadków ciśnienia a wiesz do jakiej wartości spada?

W każdym razie naciskaj lekarza ,niech da Ci skierowanie na usg brzucha,morfologię z rozmazem ,cukier,cholesterol,próby wątrobowe ,
ekg i echo serca,inne jakie będzie uważał,
nie powinnaś tego tak zostawić

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość sflustrowana

od dluzszego czasu mam problemy ze snem. Budzę się często w nocy. Zawsze wstaje przed budzikiem 6-7 rano i juz nie moge spać. Czasami w ciągu dnia czuję się zmęczona ale gdy się położe i tak nie zasne. Jestem bardzo rozdrażniona i czuje się beznadziejnie. Co to może być? Czy istnieje coś dobrego na sen jakieś środki nasenn? ziółka? Melisa nie pomaga

Odnośnik do komentarza

Ja tam żeby dobrze spać to muszę być zrelaksowana...to podstawa dobrego odpoczynku. Jak masz stres to problemy gwarantowane. Od jakiegoś czasu przed snem robię sobie masaż matą masującą ... I jakoś lepiej się czuje- zrelaksowana i dzięki temu sen też szybciej przychodzi.
Polecam spróbować

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co sie ze mna dzieje, a dokladniej chodzi mi o to, ze ciagle czuje sie przemeczona, smutna, zestresowana wszystkim dookola, bezsennosc tez mnie dotyka mimo, uczucia zmeczeni. Mam ciagle zimne poty oraz zimne rece i stopy. Nie wspomne juz o ciaglych zaparciach i nieregularnym wyproznaniu sie. Do tego co jakis czas omdlewam, zwlaszcza gdy 'gdzies' jest bardzo duzo ludzi i np. brak okien, a potem pomaga mi jedynie zjedzenie/wypicie czegos slodkiego, nie mam pojecia czym to jest spowdowane.

Odnośnik do komentarza

Musisz koniecznie zrobić analizy krwi i mocz. Nie zapłacisz wiele a może uda się zrobić w przychodni, przyczyn może być bardzo wiele, nawet nie będę tu wymieniać bo jest ich co najmniej naście, ale może to być błahostka, jesienna depresja, też mam tak co roku, ratuję się wtedy dicopegiem na zaparcia żeby zminimalizować dyskomfort i uczucie zmęczenia i wrażenie ociężałości, ale badania robię co roku więc wiem że u mnie to nic poważnego, powinnaś też od tego zacząć i ...oby listopad przetrwać, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Witam
Dzisiejszej nocy mialam taki atak po raz drugi
Pierwszy mislam latem tak cisnienie mi spadlo zd utracilam przytomnosc zabrano mnie do szpitala zrobiono usg brzucha krew i nic stwierdzono ze to jakies zatrucie chyba
Ja to jeszcze myslalam ze dochodze do siebie po cesarce ktora mialam rok temu
tez nie wiem co robic bo taka sytuacja jest okropna a lekarz nic nie stwierdzil

Odnośnik do komentarza

mnie też sie zdarzyły jak do tej pory trzy takie ataki ... Budzi mnie w nocy ostry nagły ból brzucha poczym biegiem do ubikacji, ból nie do opisania, zlewa mnie zimny pot i w tym stanie nie wiem czy bede wymiotować czy to drugie... ostatnio nawet zemdlałam i wybudziłam sie na podłodze w łazience;/.. też nie wiem co sie dzieje

Odnośnik do komentarza

Widzę że przypadków jest coraz więcej, a przyczyny brak.
Też tak mam, i zdarza się to średnio raz na 2 lata. Byłem nawet w szpitalu gdy zabrało mnie pogotowie.(zemdlałem w WC) stwierdzili ze to zatrucie pokarmowe i że odwodniony organizm.
Ma to także mój brat, więc zakładam że to dziedziczne.
Raczej zdrowo się odżywiam.
Śledzę wypowiedzi i mam nadzieje że w końcu będzie diagnoza.
Powodzenia dla wszystkich.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...