Skocz do zawartości
Forum

Przewlekle zmęczone oczy


Gość pjiu90

Rekomendowane odpowiedzi

przez ostatni miesiąc codziennie spędzam kilka godzin na rysowaniu schematów technologicznych i przekrojów maszyn (nie pytajcie, dlaczego) albo w autocadzie przed komputerem albo normalnie technicznie. przez to mam tak zmęczone oczy, żyłki widoczne na kilometr. chciałabym, żeby chociaż w 50% się wchłoneły. już nie pamętam, kiedy miałam białe białka :( nie bardzo znam się na kroplach a tyle tego jest, że się gubie. podpowiedźcie coś...

Odnośnik do komentarza
idę w środę do okulisty na sprawdzenie. oczy przez weekend trochę odpoczęły i dodatkowo leczyłam je starazolinem (to coś w stylu visine ale tańsze a bardzo dobre - tak mi poleciła aptekarka). dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza

jeśli masz kłopoty ze wzrokiem to polecam fajne tabl na bazie aronii-aronox,pomagają na pamięć , koncentracje i przede wszystkim na wzrok,brałam przez miesiąc regularni i widzę sporą różnice,tez siedzę przed komputerem pare godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Visin jest fajny, no może nie jest najtańszy ale u mnie sie sprawdza. Oklady z ogórka też są fajnym pomysłem, ale to rozwiązanie krótkoterminowe. faktycznie najlepsza jest wizyta u okulisty- w końcu tylko tam można dostać fachową poradę
Odnośnik do komentarza
Gość zarrakh
świetlika używałam i jest fajny, ale raczej nie na zmęczone oczy tylko na podrażnione. na zmęczone faktycznie mi się sprawdził visine do zmęczonych oczu. według mnie warte swojej ceny, a tańszego odpowiednika nigdy nie szukałam. jeśli masz czas to prócz ogórka fajne są zimne okłady - najlepiej okularki żelowe :) albo okłady nasączone zaparzoną mocną gorzką czarną herbatą - oczywiście nie wrzątek, takie letnie, albo nawet chłodne :) ale to trzeba lubić i raczej robić nie mając w perspektywie wyjścia wieczorem, bo skóra może delikatnie się zabarwić - chwilowo, oczywiście, ale jednak :)
Odnośnik do komentarza
Gość Halina56
Jak miałam problemy z oczami pomógł mi wyciąg borówki z luteiną. W aptece kupiłam sobie pryzmin. Teraz już wszystko wróciło do normy. Wcześniej byłam nawet u okulisty, ale powiedział, że wszystko z oczami jest w porządku, tylko przy pracy na komputerze, bardzo osłabia się wzrok. Zalecił mi robienie krótkich przerw, ale tak sobie o tym pamiętałam. Borówka się sprawdziła.
Odnośnik do komentarza
znam ten ból..moja praca wymaga ciągłego siedzenia przed komputerem, a zwykłe ćwiczenia wzroku i cogodzinne przerwy nie pomogą na zaczerwienione oczy, ja używam Blink intensive tears, kupuję je na szkla.com, nie wiem czy można je dostać w tradycyjnych aptekach, ale krople są genialne..oko od razu jest bardziej nawilżone i mniej zmęczone..no i nie masz tego uczucia piasku pod powiekami
Odnośnik do komentarza

oj jak tyle czasu spędzasz na rysowaniu to wcale się nie dziwię, że Twoje oczy są tak bardzo zmęczone. Mnie dopadło coś innego tzn. dużo czasu spędzam przed komputerem i też to niezbyt dobrze wpływa na oczy. Ja używałam kropli ze świetlikiem. pomogły co nieco.
Ale się zastanawiam nad tym, czy nie kupić sobie takich płatków ogórkowych na oczy, może któraś was ich już używała??

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się, że spokojnie można sobie kupić Strix. Specyfik występuje w dwóch wersjach, można go kupić zarówno w wersji w tabletkach jak i krople. Wydaje mi się, że to dość dobry i niedrogi lek, zresztą można go kupić w aptece bez recepty. Ja zazwyczaj zamawiam w e-lek.pl zresztą jak trzeba, to właśnie tam kupuje takie leki, bo mają bardzo atrakcyjne ceny. Moim zdaniem niezłe te krople, warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Znam ten ból, ja też często mam podrażnione oczy po pracy przy komputerze. Kropli jest bardzo dużo, zwłaszcza we wspomnianej aptece. Nie sposób przetestować wszystkie, dlatego podaję ci dwie nazwy: Visine i Hylo-Parin. Ale najlepiej zerknij sobie na ich stronę i wpisz w wyszukiwarce "krople do oczu". Każdy lek jest tam fachowo opisany, więc sobie coś na pewno dobierzesz i nie przepłacisz.
Odnośnik do komentarza
Gość Aretto
aniuta napisał/a:
przez ostatni miesiąc codziennie spędzam kilka godzin na rysowaniu schematów technologicznych i przekrojów maszyn (nie pytajcie, dlaczego) albo w autocadzie przed komputerem albo normalnie technicznie. przez to mam tak zmęczone oczy, żyłki widoczne na kilometr. chciałabym, żeby chociaż w 50% się wchłoneły. już nie pamętam, kiedy miałam białe białka :( nie bardzo znam się na kroplach a tyle tego jest, że się gubie. podpowiedźcie coś...




Ja kupiłem za dychę Starazolin:
przekrwienie spojówek
pieczenie
nadmierne łzawienie
podrażnienie


Przy długim siedzeniu przed komputerem (mam pracę podobną do Twojej, więc znam ten ból! :D) , zwłaszcza nadwyrężając wzrok, będziesz miała takie objawy. Ale to już wiesz sama najlepiej. Choroba cywilizacyjna ;)


Natomiast moi koledzy używają drogich Visine. To mi również polecali. Mówią, że dobze się sprawdza w pracy biurowej. Czyści oko, na którym w końcu osiadają różne, brudne sprawy :)
Odnośnik do komentarza
Ja mogę polecić krople hyabak. Robię teraz kampanię promocyjną tych kropli i muszę przyznać, że wyglądają obiecująco. Za 30 zł dostajemy opatentowaną buteleczkę z zawartością na 2 miesiące codziennego użytkowania. Do tego brak konserwantów.

warto odwiedzić stronę hyabak.pl i poczytać sobie.
Odnośnik do komentarza
Myślę, ze najlepiej byłoby iść do okulisty i poprosić o poradę. Z własnego doświadczenia wiem, że te krople, które na mnie działają, niekoniecznie muszą działać na inne osoby. W niektórych przypadkach wystarczy przemycie oczu wyciągiem z rumianka - ulga pojawia się praktycznie od razu.
Odnośnik do komentarza
No na pewno okulista jest dobrym rozwiązaniem, ale warto tez mieć w domu, pod ręką np. krople jałowe - czasem działają bardzo szybko, szczególnie, jeżeli ma się zmęczone oczy, pracuje się np. przy komputerze - wystarczy kilka kropli i od razu nieprzyjemne uczucie znika, a nasze oczy czują się lepiej.
Odnośnik do komentarza
Najlepiej skonsultuj się z okulistą on ci dobierze odpowiednie krople. Ja też kupowałam na własną rękę a potem miałam mega problemy ze wzrokiem bo jak się okazało powinnam dawno mieć operację. Żadna klinika nie chciała się jej podjąć ale trafiłam w końcu na Centrum Mikrochirurgii Oka Voight Medica. Mówię ci, jeżeli zależy ci na wzroku to czym prędzej śmigaj do okulisty.
Odnośnik do komentarza
A co to za problem miałaś? :) Nie wątpię, że klinika jest dobra ale... co ma wspólnego z kroplami? Zwykłe krople do oczu nawilżające mają podobny skład i nie robią "krzywdy". A jak miałaś problem z oczami to idzie się do okulisty a nie kupuje krople. Oczy to nie szczur do testowania.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...