Forum Zdrowie

Bóle stawów, mięśni, zmęczenie

michal1523

michal1523

Witam, mam dopiero 21 lat a juz od 4 zmagam się z bólami stawów i ich strzelaniem, pól roku temu doszedł mocny ból kręgosłupa, okropne zmęczenie oraz ogólna sztywność, do tego drżenie rąk i nóg oraz mięśni, bóle kolan, łokci oraz palców, brak kondycji, ciężki oddech, nadpotliwość, wysokie ciśnienie. Byłem już u 4 lekarzy i żaden nic nie znalazł, robiłem badania na m.in tarczyce, borelioze, morfologie krwi, stany zapalne stawów, rezonans głowy i nie zostały wykazane żadne nieprawidłowości, zastanawiam się czy przyczyną nie są pasożyty albo metale ciężkie(mam 6 plomb amalgatowych), ma ktoś jakieś przypuszczenia co do mojego stanu?

190037 michal1523 Mężczyzna, 23 lata, Rzeszów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~wingerste

~wingerste

Na pewno nie polecam faszerowac sie lekami. Leki nie są rozwiązaniem na wszystko i takie działania mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu naszego zdrowia. Tak jak osoba powyżej pisze proponowałabym
wysypiac sie
ograniczyć stres
uzupełnić witaminy i minerały
jak również uprawiac sport i stosować codziennie ćwiczenia
Dobrze jest zastanowić sie nad skonsultowaniem problemu z osteopatą:
http://rehaorthopedica.pl/osteopatia

Poczytajcie sobie o głownych założeniach osteopatii
Organizm ludzki stanowi jedność.
Budowa ciała oraz zachodzące w nim procesy są wzajemnie powiązane zarówno w płaszczyźnie strukturalnej jak i duchowo-psychicznej.
Organizm posiada własne mechanizmy samoleczenia i autoregulacji.
Procesy lecznicze wynikają z powyższych trzech zasad.

~Andrey

~Andrey

Witam serdecznie. Moje imię Andrzej, chorowałem na fibriomalgię dobre 5 lat i faktyczną pomoc uzyskałem dopiero niedawno w klinice Asklepios w Hiszpanii. Już mnie nic nie boli...co za ulga, każdy kto przez bite 5 lat ciągle czuł ból, uzależnił się od leków i wpadł w depresję – będzie wiedział o czym mówię pisząc o uldze!

michal1523

michal1523

Dużo ostatnio piszę się o wypalonych nadnerczach, które powodują dokładnie takie objawy jak mam, minęło trochę czasu, diety już nie trzymam, ale zamierzam próbować kolejny raz, strasznie zacząłem tyć ostatnio, w styczniu ważyłem okolo 70kg teraz prawie 90kgz tym ze zmieniłem prace na lżejszą i dużo mniej się ruszam w pracy. Na co dzień jakoś funkcjonuje, nawet przyzwyczaiłem się do bólu, ale zdaję sobię sprawe że z każdym rokiem będzie coraz większy. Może tym razem będę miał więcej wytrwałości

190037 michal1523 Mężczyzna, 23 lata, Rzeszów
~PoszukiwaczPat

~PoszukiwaczPat

Idź do lekarza, bo nie wiadomo czym spowodowany jest ten ból. Jeśli nie możesz wytrzymać to polecam Ci Gardan - który jest sam stosuje w przypadku silnych bóli. Jest w pełni bezpieczny i dostępny bez recepty.

~letgoro

~letgoro

Jeśli nie ma się pojęcia z czego wynika ten ból, to jasne,ze dobrze jest wybrac się do lekarza. Jednak jeśli bóle mięśni wynikaja z przetrenowania, warto jest wykorzystać znane sposoby leczenia.... Polecam żel koński. Ma wiele dobrych składników:
Mentol - działa znieczulająco, chłodząco, przeciwobrzękowo
Kamforę - pobudza układ krążenia, łagodzi bóle kręgosłupa, mięśni i stawów oraz te o podłożu reumatycznym; wykazuje też działanie obkurczające, przeciwzapalne
Eukaliptus - ten składnik rozszerza naczynia krwionośne, dlatego podobnie jak kamfora świetnie sprawdza się w przypadku bólów mięśni i stawów
Żel z dobrym składem można kupić na przykład tutaj https://over-vet.pl/zel-konski/

~Goldia

~Goldia

Przede wszystkim potrzebna jest dobra rehabilitacja. Długo szukałam takiej, teraz wiem, że w Krakowie godnym polecenia miejscem jest OpenMedical, mają świetnych specjalistów.

~wartaszka

~wartaszka

Dziwna sprawa. Nawet nie podejmuję się diagnozowania Twojego problemu, ale na same silne bóle to mi zwykle pomagają tabletki gardan.

~Irka521

~Irka521

Z bólami stawów, mięsni itd polecam udac się na konsultację to świetnego specjalisty Pana Mazura z Rzeszowa z Mazur Osteopatia i Fizjoterapia, który możliwe, że zaleci terapię. Mnie taka terapia pomogła i nie odczuwam już bólu.

AsiaNowak13

AsiaNowak13

Na bóle stawów polecam maść konopną. Mi bardzo pomogła na te dolegliwość. Ogólnie produkty konopne mają bardzo dobre działanie na organizm, polecam trochę zagłębić się w ten temat. Ja stosuję też olejek CBD i od tego czasu ogólne samopoczucie jest dużo lepsze. Na https://konopieizdrowie.pl mają wiele produktów z konopii, mają bardzo dobry i naturalny skład i są bogate w cenne składniki.

211041 asianowak13 Kobieta, 29 lat, Kraków
MadMaddie

MadMaddie

ostatnio farmaceuta w aptece polecil ma gardan na silne bole kregoslupa i faktycznie pomaga. To silny lek, wiec tabletke dziele zwykle na pol i wystarczy

211994 madmaddie Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Septims

~Septims

Jeśli nie jest to stan, który utrzymuje się stale oraz przez dłuższy czas, warto poczytać sobie o maściach na bolące mieśnie, ze swojej strony polecam ten środek:
https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/thermolka-extra-zel-na-bole-miesni-i-stawow.html
Składniki aktywne środka to:
olej konopny, wyciąg z konopi - działa przeciwzapalnie, odżywczo i regenerująco na skórę
jodła syberyjska - działa bakteriobójczo, gojąco
kasztan - działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, usprawnia przepływ krwi
kamfora - działa antyseptycznie, stymuluje ukrwienie, przeciwdziała zapaleniom
kapsaicyna z papryki chili - gwarantuje silny efekt rozgrzewający

Co najwazniejsze, jest to bardzo naturalna substancja, na pewno nie zaszkodzi oraz nie można jej przedawkować w negatywny sposób.