Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem


Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj ciezko mi zasnac. Np. jak chce zrobic sobie drzemke za dnia to zeby zasnac i sie wypoczac, musi ona trwac min 2 h, bo okolo 1h zajmuje mi samo zasniecie. Jak ustalam ze bedzie trwac 20 lub 15 minut to zawsze leze z zamknietymi oczami, slyszac wszystko do okola. A jestem zmeczony! I pomimo tego trudno jest mi zasnac tak szybciutko w 15 minut. Dzisiaj tez. Nie wiem naprawde dlaczego dzis nie moge zasnac. Okej, moze mialem dzisiaj ciezszy dzien ale jestem bardzo zmeczony i mam dobre warunki do spania. (Wygodne lozko, przewietrzony pokoj) Juz od 21:30 proboje zasnac i jak narazie zero rezultatow. W weekendy kiedy moge dluzej pospac tez budze sie niewyspany. Troche lepiej niz w ciagu tygodnia ale i tak to nie jest to co bym chcial. Mam tez tak, ze zawsze do spania musze brac butelke wody bo nad ranem zawsze chce mi sie pic i czasami przez to sie budzie lub utrudnia mi to dalsze spanie.
Sredni czas na zasniecie to dla mnie tak okolo 30-60 minut. Staram rozplanowac godzine zasniecia tak bym mial minimum 7h snu, wczoraj spalem 7h 04 minuty i obudzilem sie jak zawsze niewyspany. Mialem ochote zasnac z powrotem ale tylko przez 35 minut polezalem na lozku. Raz na jakis czas mam dni kiedy w ogole nie moge zasnac (tak jak dzis) Jako tako, bezsennosci nie mam tylko wkurza mnie to, ze tak dlugo zasypiam i ze budze sie niewyspany. Tabletek na sen nie mam ochoty brac . Raz sprobowalem i bylem przymulony przez caly nastepny dzien. W ogole nie pamietam nocy gdzie bym zamknal oczy i otworzyl oczy dopiero rano bedac rzeski i wypoczety.
Z gory dziekuje za rady :)

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans1

Witaj. Zasad jest sporo, ale moim zdaniem te są najważniejsze:

1) Nie jeść przed snem. Ostatni posiłek najpóźniej 3 godziny przed planowanym pójściem spać. Żołądek w trakcie snu powinien odpoczywać razem z nami a nie pracować.

2) Nie podsypiać w ciągu dnia, bo później właśnie są problemy z zaśnięciem w nocy. Starać się zawsze kłaść i wstawać o stałych porach.

3) Nie zajmować się przed zaśnięciem cięższymi ćwiczeniami fizycznymi czy umysłowymi. Starać się nie rozmyślać o problemach, itp.

Odnośnik do komentarza

No dobra, dzisiaj dostosuje sie do tych zasad i zobaczymy co bedzie. Masz moze jakies rady jak szybciej zasnac? Zawsze mam tak, ze jak leze to mam ta swiadomosc, ze leze i nie spie. Nie wiem jak sie tego pozbyc. Chcialbym po prostu sie polozyc zamknac oczy i w kilka sekund obudzic sie rano. A tak to co? Leze przez 30 - 40 minut i rzadko za 1 razem zasypiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...