Skocz do zawartości
Forum

co na trawienie?


Gość boelslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boelslaw

w weekend byłem na imprezie noo i trochę tam podjadłm, już przy stole robiło mi się niedobrze, to mi się wcześniej nie zdarzało, rano kiepsko się czułem, wzdęcia i do tego zaparcie niestety mnie dopadło, zawsze lubilem sobie podjeść ale jak ma tak znów być to już chyba zostaje mi dieta :/ coś może pomóc oprócz ziółek na trawienie?

Odnośnik do komentarza

Chyba najlepiej mnie jeść, choć czasem na różnych większych imprezach to trudne. Mam problem z trawieniem tłusczy. Mięsko może być obficie przyprawione różnymi ziołami, a i tak mi się przytrafia niestrawność. Pomaga mi cholestil max no i oczywiście unikania zbyt obfitych posiłków, choć po sobie wiem, że na weselach łatwo się zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Herbatki wspomagające trawienie są dobre, ale nie zawsze wystarczą. Ja dodatkowo stosuję cholestil max bo ma działanie rozkurczające i wspomagające trawienie. Poza tym nie kosztuje duzo i mozna go dostać w aptece bez recepty

Odnośnik do komentarza

Nie pij tuż przed, w trakcie i po posiłku i zakwaś żołądek. Wszelkie kiszonki, kefir, kwaszona kapusta, ewetualnie ocet jabłukowy łyżeczka przed posiłkiem. Zakwasisz żołądek i wzbogacisz florę jelitową i odżyjesz.
Aha, można też zakwasić witaminą C, kwasem l-askorbinowym, trzeba łykać ok ćwierć łyżki 1-3 gramy 3-4 razy i po kłopocie, np: Witamina C kwas l-askorbinowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukacie srodka, który wspomógłby trawienie oraz pracę wątroby, to polecam poczytać sobie o działaniu oleju z czarnuszki :)
https://zdrowie.tvn.pl/a/olej-z-czarnuszki-plynne-zloto-z-domowej-apteczki
Czarnuszka dodawana do potraw wpływa na produkcję żółci, regululuje cykl menstruacyjny, działa rozkurczająco, a nawet odrobaczająco. W przypadku niektórych diet zabraniających stosowania pieprzu czarnuszka może być z powodzeniem stosowana jako jego zastępstwo. Reguluje przy tym pracę układu trawiennego.

Ma również dzialanie obniżające ciśnienie tak więc jedyne osoby,które powinny przy stosowaniu tego oleju uwazać to osoby chorujące na niedociśnienie.

Odnośnik do komentarza

Aby przywrócić prawidłowe trawienie należy zadbać o odpowiednią mikroflore..dużo błonnika oraz wyciąg z cykorii pozwala pozbyć się problemów z zaparciami oraz wspomaga prawidłowe funkcjionowanie jelit = brak zaparć
Polecam produkt Prebiolax-nowość na Polskim rynku lecz produkt skuteczny (do kupienia na allegro lub Olx)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie polecam zmianę diety - wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców, z przewagą warzyw:)! Do tego probiotyki (mikroflora jelitowa uczestniczy w trawieniu pokarmów i reguluje pracę jelit)! Mi pomogły koncentraty napojów probiotycznych Joy Day. One mają w składzie ekstrakty roślinne, które wspomagają trawienie (chyba chmiel i mięta) i różne szczepy bakterii probiotycznych. W połączeniu z odpowiednią dietą, probiotyki działają cuda...
MJ123 - A co to za produkt Prebiolax?

Odnośnik do komentarza

www.prebiolax.pl

Prebiolax

Prebiolax jest prebiotycznym koktajlem wytworzonym ze skoncentrowanego rozpuszczalnego błonnika inulinowego i bezglutenowej dekstryny z włókna pszenicy z zatwierdzonym oświadczeniem żywieniowym o wysokiej zawartości błonnika

Odnośnik do komentarza
Gość śnieżka2

Porzeczka, powiem ci, że skusiłam się na herbaya z ciekawości ale to była jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam. Mam ten z kurkumą i dopiero teraz odkryłam, jakie ta roślina ma cudowne właściwości. Tak mnie to zaciekawiło, że zaczęłam więcej czytać o ziołach i innych roślinach.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze ciepła woda z cytryną na czczo, ale codziennie; mam też takie Oryginalne zioła szwedzkie Langsteiner-tak się nazywają, kupuję je w necie w aptece wapteka; już niejednej osobie poleciłam i potem słyszałam, że bardzo dobre, w sensie skuteczne. To kompozycja różnych ziół, które korzystnie wpływają na to całe trawienie;

Odnośnik do komentarza

W sumie Herbaya biorę od około trzech tygodni, myślę, że dociągnę do końca opakowania i zobaczę, jak będzie bez wsparcia roślinnego. Plus jest taki, że poprawiła się przemiana materii i już nie mam kłopotów z wzdęciami.

Odnośnik do komentarza

Przyda mi się taka kuracja, ostatnio za dużo sobie pofolgowałam i sama widzę, że zmiany są koniecznością. Herbaya mam w sumie tylko siedem dni, ale kurację mam zamiar poprowadzić przez dwa miesiące. Do tego dojdzie zdrowa dieta, więc powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość Kormorann

Ja mam cavacurmin od dwóch tygodni. Chciałabym poprawić trawienie i naprawdę zmieniłam swoją dietę. Teraz jest w niej więcej roślin i ziół. Zrezygnowałam nawet z produktów alkoholowych i ograniczyłam kawę do 1 filiżanki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...