Forum Zdrowie

co na trawienie?

~boelslaw

~boelslaw

w weekend byłem na imprezie noo i trochę tam podjadłm, już przy stole robiło mi się niedobrze, to mi się wcześniej nie zdarzało, rano kiepsko się czułem, wzdęcia i do tego zaparcie niestety mnie dopadło, zawsze lubilem sobie podjeść ale jak ma tak znów być to już chyba zostaje mi dieta :/ coś może pomóc oprócz ziółek na trawienie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nina955

nina955

Mi bardzo pomagają herbaty na trawienie, albo koktajl z pietruszki, selera i kiwi.

187305 nina955 Kobieta, 25 lat, Warszawa
sabinkaduchess

sabinkaduchess

Najlepsze są tabletki, które zawierają hymekromon i po kłopocie. Oczywiście herbatki i spacer też pomogą, ale jak jesteś na wakacjach to chcesz szybko poradzić sobie z problemem, a nie skręcać się z bólu w hotelowym pokoju.

187774 sabinkaduchess Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Grasia

~Grasia

Chyba najlepiej mnie jeść, choć czasem na różnych większych imprezach to trudne. Mam problem z trawieniem tłusczy. Mięsko może być obficie przyprawione różnymi ziołami, a i tak mi się przytrafia niestrawność. Pomaga mi cholestil max no i oczywiście unikania zbyt obfitych posiłków, choć po sobie wiem, że na weselach łatwo się zapomnieć.

~wikazy

~wikazy

Spróbuj zjeść śliwki lub kiszonki, wielu osobom one pomagają. Chyba, że nic nie podziałają to sięgnij po dicopeg 10g, już jedna saszetka powinna pomóc

justdobosz21

justdobosz21

Jedz dziennie przynajmniej 400g warzyw, błonnik w nich zawarty powinien dużo pomóc

195665 justdobosz21 Kobieta, 24 lata, Poznań
~yoszi

~yoszi

Herbatki wspomagające trawienie są dobre, ale nie zawsze wystarczą. Ja dodatkowo stosuję cholestil max bo ma działanie rozkurczające i wspomagające trawienie. Poza tym nie kosztuje duzo i mozna go dostać w aptece bez recepty

~gabitka

~gabitka

Przede wszystkim musisz zacząć się zdrowo odzywiać, jeść duzo warzyw i nawadniać organizm. Dobrze by było na jakiś czas odstawić alkohol, czy papierosy. Mozesz tez bez recepty kupić tabletki Cholestil Max.

Andrz3j

Andrz3j

Nie pij tuż przed, w trakcie i po posiłku i zakwaś żołądek. Wszelkie kiszonki, kefir, kwaszona kapusta, ewetualnie ocet jabłukowy łyżeczka przed posiłkiem. Zakwasisz żołądek i wzbogacisz florę jelitową i odżyjesz.
Aha, można też zakwasić witaminą C, kwasem l-askorbinowym, trzeba łykać ok ćwierć łyżki 1-3 gramy 3-4 razy i po kłopocie, np: Witamina C kwas l-askorbinowy

197972 andrz3j Mężczyzna, 42 lata, Warszawa
~startara

~startara

Jeśli szukacie srodka, który wspomógłby trawienie oraz pracę wątroby, to polecam poczytać sobie o działaniu oleju z czarnuszki :)
https://zdrowie.tvn.pl/a/olej-z-czarnuszki-plynne-zloto-z-domowej-apteczki
Czarnuszka dodawana do potraw wpływa na produkcję żółci, regululuje cykl menstruacyjny, działa rozkurczająco, a nawet odrobaczająco. W przypadku niektórych diet zabraniających stosowania pieprzu czarnuszka może być z powodzeniem stosowana jako jego zastępstwo. Reguluje przy tym pracę układu trawiennego.

Ma również dzialanie obniżające ciśnienie tak więc jedyne osoby,które powinny przy stosowaniu tego oleju uwazać to osoby chorujące na niedociśnienie.

~MJ123

~MJ123

Aby przywrócić prawidłowe trawienie należy zadbać o odpowiednią mikroflore..dużo błonnika oraz wyciąg z cykorii pozwala pozbyć się problemów z zaparciami oraz wspomaga prawidłowe funkcjionowanie jelit = brak zaparć
Polecam produkt Prebiolax-nowość na Polskim rynku lecz produkt skuteczny (do kupienia na allegro lub Olx)

~porzeczka2

~porzeczka2

Dieta jest bardzo ważna, tylko trzeba ją dobrać pod siebie. Do tego probiotyki i zioła, takie jak herbya, wtedy nie ma żadnych kłopotów z trawieniem czy bólami brzucha. Widzę po sobie, że już nie cierpię, tak jak wcześniej.

~turbodiet

~turbodiet

Zdecydowanie polecam zmianę diety - wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców, z przewagą warzyw:)! Do tego probiotyki (mikroflora jelitowa uczestniczy w trawieniu pokarmów i reguluje pracę jelit)! Mi pomogły koncentraty napojów probiotycznych Joy Day. One mają w składzie ekstrakty roślinne, które wspomagają trawienie (chyba chmiel i mięta) i różne szczepy bakterii probiotycznych. W połączeniu z odpowiednią dietą, probiotyki działają cuda...
MJ123 - A co to za produkt Prebiolax?

~PROVIEMED

~PROVIEMED

www.prebiolax.pl

Prebiolax

Prebiolax jest prebiotycznym koktajlem wytworzonym ze skoncentrowanego rozpuszczalnego błonnika inulinowego i bezglutenowej dekstryny z włókna pszenicy z zatwierdzonym oświadczeniem żywieniowym o wysokiej zawartości błonnika

anetamska

anetamska

Na problemy z trawieniem polecam pić dużo wody mineralnej :) mnie bardzo pomogło picie zielonej Piwniczanki :) jest to woda o dużej zawartości wodorowęglanów, które sprzyjają trawieniu, oraz działają przeciwzapalnie :)

148587 anetamska Kobieta, 31 lat, Kraków
~śnieżka2

~śnieżka2

Porzeczka, powiem ci, że skusiłam się na herbaya z ciekawości ale to była jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam. Mam ten z kurkumą i dopiero teraz odkryłam, jakie ta roślina ma cudowne właściwości. Tak mnie to zaciekawiło, że zaczęłam więcej czytać o ziołach i innych roślinach.

~Mewa2

~Mewa2

Kochana działa dlatego, że ma w składzie cavacurmin, który się doskonale wchłania. Organizm zyskuje mocne wsparcie i szybko zaczynasz widzieć różnicę.

~Marta.Wa

~Marta.Wa

po pierwsze ciepła woda z cytryną na czczo, ale codziennie; mam też takie Oryginalne zioła szwedzkie Langsteiner-tak się nazywają, kupuję je w necie w aptece wapteka; już niejednej osobie poleciłam i potem słyszałam, że bardzo dobre, w sensie skuteczne. To kompozycja różnych ziół, które korzystnie wpływają na to całe trawienie;

~Mysza11

~Mysza11

W sumie Herbaya biorę od około trzech tygodni, myślę, że dociągnę do końca opakowania i zobaczę, jak będzie bez wsparcia roślinnego. Plus jest taki, że poprawiła się przemiana materii i już nie mam kłopotów z wzdęciami.