Skocz do zawartości
Forum

Zespół cieśni nadgarstka


zazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam stwierdzony zespół cieśni obu nadgarstków i chciałabym się zapytać czy są tu jakieś osoby po zabiegu? Jak długo trwa rekonwalescencja i dojście do pełnej sprawności rąk? Czy rzeczywiście drętwienie i ból całkowicie ustępują po tym zabiegu?
Czy można ten zabieg przeprowadzić endoskopowo a nie chirurgicznie? I gdzie?
Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

W mojej opinii zabiegi te wykonuje się trochę zbyt często. Zespół cieśni nadgarstka związany jest z uciskiem na nerw pośrodkowy, który to wychodzi z odcinka szyjnego kręgosłupa. Więc równie dobrze może być uciśnięty gdzieś wyżej, a nie w samym kanale nadgarstka. Należałoby to zweryfikować. Z opowiadań pacjentów wiem, że drętwienie przechodzi właściwie od razu, ale z bólem bywa różnie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli jeśli ten ucisk byłby w innym miejscu, to ta operacja nie jest wskazana? Czy dobrze zrozumiałam? Jakie w takim przypadku jest dalsze postępowanie? Co mam robić? Dodam, że drętwienie rąk bardzo utrudnia mi normalne życie, nie mogę nic dźwigać, nawet zwykłe czynności sprawiają mi ból, w nocy nie mogę spać. Czy jest jakaś rehabilitacja (fizjoterapia) polecana w tej dolegliwości?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej udac się do fizjoterapeuty, który wykona szereg testów klinicznych, na podstawie których da się okreslić, w którym miejscu powstał ucisk na nerw pośrodkowy. Wówczas zastosuje odpowiednią terapię i jesli juz po pierwszym zabiegu będzie odczuwana choćby najmniejsza ulga, to znak, że idziemy w dobrym kierunku.
Także zachęcam do korzystania z usług fizjoterapeuty. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...