Skocz do zawartości
Forum

rtg klatki piersiowej niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Pytałam, bo bywają atypowe zapalenia płuc,których nie wybada się osłuchowo ,
pomijając wynik rtg,mnie to wygląda na jakąś przewlekłą infekcję z którą organizm sam sobie nie radzi, a i w wyniku te zagęszczenia... ,wątpię ,żeby to było od płaczu,
lekarzem nie jestem ale wydaje się ,że on zlekceważył problem.
Wybierz się do innego pediatry,czy to nie ma nic wspólnego z astmą oskrzelową,trzeba szukać przyczyny,bo to nie jest normalny stan.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ma alergię pokarmową w wieku 3 miesięcy? Nie karmisz go piersią? Czy mimo tego m alergię? Tak jak ka-wa mam bardzo duże wątpliwości, by zmiany w płucach mogły być od płaczu. Przecież właśnie, po to się wysyła na RTG, żeby wyjaśnić sytuację. Dla mnie to bez sensu - skoro są objawy, a lekarz nie wysłuchuje, to wysyła na rtg. Rtg wykazuje zmiany, a lekarz lekceważy, bo nie wysłuchuje. To po co wysyłał? Idź do innego pediatry. Wracając do alergii, też miałam najprawdopodobniej, gdy byłam niemowlakiem, ale wówczas tego nie diagnozowano ( troszkę lat na tym świecie już przeżyłam ;) Nie ciągnęłam piersi, po mleku biegunki, wymioty, nie przybierałam na wadze. Lekarze rozkładali ręce, a mama sięgnęła po soczki. I tym mnie głównie karmiła. Teraz są mleka modyfikowane dla alergików, więc coś powinnaś dobrać.

Odnośnik do komentarza

wlasnie tak i podobno o ciężkim przebiegu... strasznie mocne kolki zmiany skorne (atopowe) w okolicach zgiec lokci kolan na plecach ramionach nadgarstkach udkach... okolice brwi także pozmieniane uszy strasznie się wysuszają za uszkami również (często się nadrywają) policzki co rusz to szorstkie . także powiem ze tylko rece rozkładam. nie wspomnę ze biegunki również ma ubywa na wadze w wieku 3 miesięcy wazy 5kg gdzie jak się urodzil wazyl 3090. nie karmie go piersią już w trakcie jak go karmiłam swoim mlekiem zaczal dostawac skaze, mleko zaczelo mi ginac i musiałam go dokarmiać i wlasnie wtedy się zaczelo. pierw nan potem nutramigen . alergolog zalecil neocate(poprawa była po tygodniu jednak po następnym tygodniu wszystko zaczelo się odnowa z tym ze objawy się wzmozyly. Byliśmy w szpitalu miał badana krew w kierunku alergii ale na wynik musimy jeszcze troszkę poczekać. . lekarze powiem szczerze ze tez bardzo zdziwieni ze ma już takie objawy w tak krótkim czasie od urodzenia podobno objawy alergii pokarmowej (na bialka) pojawia się po dluzszym przyjmowaniu nieodpowiedniego mleka. ja się nie znam i szczerze mowiac chyba już od tego wszystkiego glupieje . Boje się ze ze strachu o dziecko wpadam w paranoje i sama sobie stwarzam coraz to nowsze problemy

Odnośnik do komentarza

Przy karmieniu sama mogłaś jeść coś, co mu szkodziło. Teraz sama mam 5 mies. wnuczka i córka od początku, by zapobiec alergii i kolkom, bardzo uważa na to, co je. Wiedziała o moich problemach, tatuś małego też jest alergikiem, a ona sama miała straszne kolki). Szukała w necie i odstawiała wszystko, co mogłoby zaszkodzić maluszkowi ( cytrusy, orzechy, owoce morza, pije mleko bez laktozy). Teraz już powoli wprowadza mu warzywka i soczki. Z tym, że specjalnie szukałam i przywiozłam mu gdzieś ze wsi marchewkę i ziemniaki wyhodowane tylko na oborniku. Skoro zanikł Ci pokarm, to już nic nie poradzisz, pozostaje karmić sztucznie. Szukaj jabłek, warzyw od zaufanych działkowców. Spróbuj kleiku z ryżu ( z kaszy manny nie, bo gluten). Szczerze Ci współczuję, ale im dzidzia będzie starsza, tym będzie można bardziej urozmaicić jedzenie. Szukaj informacji na forach dla alergików. Tam mamy zamieszczają mnóstwo cennych rad.

Odnośnik do komentarza

Też myślałam o kleiku ryżowym dodawanym do mleka,czy marchwiance,ale trzeba szukać przyczyny, biegunki w tym wieku są bardzo niebezpieczne,bo dziecko szybko się odwadnia,
/nie wiem czy dziecko nie powinno być w szpitalu/,
dowiedz się co to za ciężka alergia i na co jest uczulone,
wiadomo ,że dziecko osłabione będzie "łapało" inne choroby.
Co do wagi to ja nie widzę niedowagi,przyrost wagi przeszło 600g na miesiąc jest w granicach normy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...