Skocz do zawartości
Forum

Problem COMBO z opryszczką wargową?


Eh,eh

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Od trzech lat borykam się z opryszczką górnej wargi -opuchlizna itd, trochę dłużej z problemem zatkanego nosa i podkrążonych oczu oraz bólu głowy/szyi.
Dwa lata temu zauważyłem , ze po stosowaniu leku z acyklowirem - wiadomo obrzęk wargi ustąpił.
Jednak największe moje zdziwienie wywołał fakt, że ww. specyfik spowodował, że pierwszy raz od X lat:
* nie miałem podkrążonych oczu, wstając rano nie towarzyszyło mi uczucie opuchniętych okolic oczu - nie wyglądałem jak zaspany przez pół dnia
* mogłem swobodnie oddychać przez nos -obrzęk błon śluzowych jamy nosowej jakby ustąpił
* wydzielina błon śluzowych zatok zaczęła "współpracować" i mogłem ją łatwiej odkrztusić, wysmarkać. Wcześniej była tak gęsta, że dosłownie czułem jak spływa po tylnej ścianie gardła nawet odkrztuszenie jej było trudne, bardziej przypominała klej- za żadne skarby świata nie chciała się oderwać/odkleić
Tak się złożyło że byłem w tym czasie u laryngologa (na kolejnej już wizycie - leczył mój zatkany nos preparatami wziewnymi na bazie kortykosterydów), podzieliłem się z Nim moimi spostrzeżeniami. Nie uwierzył w moje opowieści. Byłem z tym problemem również u dermatologa i alergologa - mój lekarz rodzinny kazał zbadać wszystko co się da. Po przerwaniu przyjmowania acyklowiru wszystko objawy powoli wracają- uczucie zatkanego nosa, podkrążone oczy, gęsta wydzielina
Przechodząc do sedna pytania: proszę o pomoc/ podpowiedź do jakiego lekarza specjalisty mam się udać po poradę. Chciałbym doprowadzić sprawę do końca i pozbyć się tych przypadłości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...