Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha i bulgotanie


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

16 lat,kobieta.Schudlam w miesiac10kg,bez diety,zaczely sie bole brzucha.W szpitalu mialam gatroskopie,nic nie wykryła.Mam mocne bole brzucha,w okolicach jelit,bulgotanie.Zatwardzenia/biegunki,5/6razy,zawiera sluz,czasem krew.Czuje kwas w jamie ustnej,pH metria nie wykazała refluksu zoladkowo-przelykowego.W wypisie jest napisane IG A 242[mg/dl],Yersinia IgM wynik ujemny,Yersinia IgG wynik dodatni,Yersinia IgA wynik ujemny,w badanym materiale obecna flora fizjologiczna-tlenowe pałeczki jelitowe

Odnośnik do komentarza

Najłagodniejsza przyczyna to zespół jelita drażliwego, natomiast poważne to np wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna i kilka innych. Dziwię się, ze w szpitalu nie zrobili kolonoskopii, bo to jest jedno z podstawowych badań w takich przypadkach. A jak wyniki morfologii? Nie ma anemii? Tak, jak radzi Edyciak, idź do dobrego gastrologa. Trzeba znaleźć przyczynę.

Odnośnik do komentarza

Wpisz w wyszukiwarkę jersiniozę - to były badania w jej kierunku. Cytuję: "Powszechnie uważa się, że występowanie przeciwciał przeciw Yersinia w klasie IgA lub IgM przemawia za aktywnym zakażeniem. Przeciwciała klasy IgM występują jednak tylko w pierwszej fazie zakażenia, ustępując miejsca produkcji swoistych przeciwciał w klasie IgA (przewlekła faza zakażenia)."

Odnośnik do komentarza

Pochodz po dobrych gastrologach.
A na dziś ,aby sobie pomóc idz do sklepu zielarskiego i kup kłącze tataraku (taki pocięty na kawaleczki korzeń), wyciągnij garnuszek niepoobijany, emaliowany i niewielki termosik z wkladem koniecznie szklanym (takim lustrzanym) a nie metalowym.

Na wieczór weż 1 łyżeczkę tego tataraku i zalej przegotowaną , letnią wodą- tak 1 lub 1.3 szklanki i zostaw na noc te ziola w tej wodzie. Jak się rano obudzisz, to podgrzej dość, ale nie zagotuj. Odcedz i upij spory łyk a resztę wlej do termosiku.
Cały napój dzielimy w myślach na 6 i pijemy na 15 min przed posilkiem i 15- 30 min po posilku. Czyli przy 3 posiłkach pijemy duże łyki przed posiłkami i po posiłkach.

Termosik jest potrzebny jako ulatwienie życia, bo biegamy do szkoły, do pracy i tam nie ma warunków, aby sobie te łyki podgrzewać .

Po 10 dniach powinnaś poczuć poprawę i kontynuuj tak długo jak uznasz za stosowne.

Uwaga ,na opakowaniu jest chyba inny sposob dawkowania a ja podaję wg książki Marii Treben "Apteka Pana Boga" i tak ja stosowalam i w dolegliwościach jelitowych mnie to pomogło.

Odnośnik do komentarza

Jak rozumiem masz bóle brzucha i bulgotanie. Czy Ci sie poprawia,czy nie, bedziesz wiedziała, bo albo nasilenie bóli się zmniejszy, albo ich częstotliwośc albo jedno i drugie.

Pani Treben pisze w tej ksiązce w wielu m-cach,że jest dobry tatarak na cały przewód pokarmowy. Wspomina o swojej matce, gdzie doktory stwierdziły raka jelit i tatarak mamę uleczyl.

Ja osobiście miewam podraznienia jelit i od czasów bardzo przykrego dla mnie badania kolonoskopii, które jeszcze długo w moim rozdraznionym brzuchu odczuwalam ( teraz to podobno nawet jakoś i w uspieniu mogą zrobić) "obraziłam się" na doktorów, bo jakoś nie umieli mi pomóc a zanalazlam ten tatarak, zastosowalam raz ze skutkiem pozytywnym, to jak po paru latach się ponowiło, to już nie odwiedzałam doktorów tylko znów skorzystalam z przepisu.

Ja miałam "tylko" nierówną pracę jelit- w sensie zatwardzenia, rozwolnienia,pojawiającą się krew na kale, silne skórcze brzucha unieruchamiajace mnie w najdziwniejszej pozycji np. na ulicy ( dopóki masy kalowe lub gazy jakoś się nie przemiescily), dziwne uczucie po defekacji. Czyli na początku jakby ulga, że zrobilam kupę, potem lekki dyskomfort a potem to już ból.

Osobiście nie lubię smaku tego tataraku i zawsze pilam go tylko tak długo jak bolaly mnie jelita, potem jakoś dziwnie o obowiązku przygotowania go sobie, zapominałam.

Wypróżnien sobie nim nie uregulowalam, bo albo on ku temu nie sluży albo ja bywalam zbyt niecierpliwą pacjentką.

Natomiast bardziej regularnie się wyprózniam od momentu jak przez 2 lata codziennie zamiast śniadania pilam maślankę z 1 łyżką siemienia lnianego i garścią jakiś owoców-malin, jagód, gruszki, banana, kaki ( taki koktajl).

Widocznie wyrównałam sobie coś we florze, bo od paru lat jest wzglednie normalnie, bo chadzam tam gdzie król piechotą też chadzał, codziennie lub co najwyżej co drugi dzień. Jak już jednego dnia ominę toaletę, to szybko nastepnego dnia jest tylko 1-2 jablka na śniadanie i nic więcej przez 2-3 godziny. Potem jem już to, na co mam ochotę. Jabłko przypomina moim jelitom jak powinny dzialać. Kiedyś niestety nawet jak mnie jelita nie bolały, nie było krwi, to do toalety nie chadzałam po 3-4 a czasem i 5 dni. Potem prawie bez rozwolnienia dzień lub dwa wypróznienia hurtowe ze 2 3 razy dziennie i znów wielodniowy zastój.

Ty popraw sobie życie tym tatarakim, ale nie zaprzestań wizyt lakarskich, bo jednak schudlaś 10 kg w ciągu m-ca i to jest bardzo niepojące.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...