Skocz do zawartości
Forum

Mam rumień wędrujący, a wyniki pozytywne!


Gość kobieta 24lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobieta 24lat

Witam! Zrobiłam badania na boreliozę (13.01.17) 5 msc temu ugryzł mnie kleszcz po czym został rumień wędrujący pokazał sie jakies 3msc temu. Mimo tego że badania wyszły pozytywnie nadal mam obawy,że coś jest nie tak może to jakaś inna choroba?? Prosze o pomoc z góry dziękuje.
Wynik badań : IgM
W.ujemny <18 AU/ml <br /> W.wątpliwy 18-22 AU/ml
W.dodatni >22 AU/ml

Odnośnik do komentarza

Skoro jest rumień to prawie pewne, że jest borelioza. Natychmiast powinnaś dostać antybiotyki. Nie daj się zbyć, bo im później rozpoczete leczenie, to większe spustoszenia w organiźmie. Te podstawowe badania są mało wiarygodne i zakaźnicy prawie się nimi nie sugerują. Obserwuj, czy oprócz rumienia nie masz innych objawów - obrzęk stawów, bóle głowy. Córka chorowała na boreliozę, to wiem, co to jest.

Odnośnik do komentarza
Gość kobieta 24lat

Poszłam z własnej woli zrobić badania bo zaczeło mnie to troche niepokoić bez żadnego skierowania. Oprócz rumieńca mam małe i chwilowe bóle głowy i sypiam dużo kłade się ok. 22:00 i spie do 12 13 po czym kiedy wstaje nadal jestem zmęczona i nie wyspana.

Odnośnik do komentarza

" przeciwciała klasy IgM, pojawiają się we krwi po upływie 3-4 tygodni od ukąszeniua przez kleszcza i dostania się bakterii do krwi, duże miano osiągają po ok. 6-8 tygodniach od zakażenia, znikają po ok. 3-4 miesiącach; wykrycie tych przeciwciał świadczy o „świeżym” zakażeniu
przeciwciała klasy IgG pojawiają się we krwi w dużym mianie dopiero po 6-8 tygodniach od zakażenia i utrzymują się przez wiele lat, ich wykrycie więc świadczy o ‘dawnym’ zakażeniu"

Powinnaś udać się do lekarza.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...