Skocz do zawartości
Forum

Guz,zgrubienie,narośl z tyłu głowy


bauze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Z tyłu głowy na środku zauważyłem guzka czy cokolwiek to jest ,jest twardy,nieprzesuwalny,bezbolesny mam go od kilku lat,może od zawsze.Nic nie znalazłem na ten temat w internecie więc moje pytanie brzmi czy po prostu mam tak zbudowaną czaszkę czy jest ryzyko ,że jest to coś nabytego?Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi ;)

monthly_2016_12/guz-zgrubienie-narosl-z-tylu-glowy_4391.jpg

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Ja mam też taki guzek od urodzenia. Mnie w Żarach mówiono że to żal, iż jestem szlachetnie urodzony. A tak poważnie to się chyba nazywa guzowatoďć potyliczna i tyle. Nie martw się i ciesz się tym,że nie jesteś pospolity.

Odnośnik do komentarza

Ludzie jeżeli macie na głowie lub gdzieś indziej zauważycie pod skórą takie guzki to do lekarza przebadać. Czesto takie rzeczy (pomijając guzy nowotworowe) to prawdopodobnie tłuszczaki lub t.zw. cysty. Ale żeby się upewnić to nalezy pojść do lekarza. Poza tym tłuszczaki są dziedziczne i mogą występować na całym ciele właśnie w takiej widocznej postaci guzów - wielu rozsianych lub jednego. Te małe mogą urosnąć do dużych rozmiarów. Usuwa się chirurgicznie pod znieczuleniem miejscowym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...