Skocz do zawartości
Forum

nieświeży oddech, błagam pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat i praktycznie od zawsze mam nieświeży oddech, w każdym razie zauważyłem w gimnazjum. Przyczyny i objawy: skrzywiona przegroda nosowa(jestem zapisany na zabieg), ciągły katar, stale suche wargi, nie mogę wyjść z domu bez użycia kremu; biały język w jakimś śmierdzącym śluzie, przy myciu zębów rano i wieczorem czyszczę język, ale śluz wraca. A gdy zjem coś pikantnego lub napiję się alkoholu to efekt jest jeszcze silniejszy. Lekarz rodzinny nie pomógł, nawet twierdził, że wszystko sobie wymyśliłem; byłem u gastrologa, robiłem badania, stwierdził, że jest w porządku, stomatolog stwierdził, że zęby zdrowe, gastrolog powiedział, że mam tylko skrzywioną przegrodę nosową i on już nic nie pomoże. Mimo to zapisałem się na ten zabieg prostowania przegrody, gdyż uważam, że to jest to. Życie z tą dolegliwością jest bardzo ciężkie, stale muszę zażywać gumy do żucia lub tic-taki, które maskują oddech na krótko, nie mogę rozmawiać z bliskiej odległości, nie mogę patrzeć prosto w twarz; gdy ktoś już się pozna, to mnie unika. Czuję się podle, nie mam żadnego wsparcia ze strony rodziny, uważają, że "każdemu śmierdzi z buzi i nikt nie robi z tego tragedii", i uwaga "jak dziewczyna kocha chłopaka, to nie zwraca na to uwagi". Miałem myśli samobójcze wielokrotnie, chciałbym zacząć żyć, a nie tylko wegetować; nie martwić się, czy starczy mi miętusów na cały dzień; ja muszę wziąć tic-taca gdy kupuję głupi bilet! A i tak, widzę wymowne spojrzenia, skrzywienia, odwracanie głowy i zasłanianie twarzy. Jeśli to zabiegu prostowania przegrody, problem nie minie, to totalnie się załamię. Liczę, że ktoś przeczyta te wypociny i mi doradzi, czytałem, że to częsty problem. Tylko, że ja nie znam drugiej osoby z takim piętnem jak ja. Pomocy

Odnośnik do komentarza

Mogę Ci tylko powiedzieć, że Cie rozumiem. Mam ten problem i od wielu lat próbowałam coś z tym zrobić. U lekarzy byłam wiele razy, proponowane leki nic nie dały. Widze, że lekarze sami nie bardzo wiedza , co z tym zrobic i chaba "eksperymentują" na nas. Cały czas mam nadzieje, że w końcu znajdzie sie ktoś, kto potraktuje problem powaznie i uzna, że trzeba znależć metode leczenia, pomocy, bo to czasem jest ogromny problem w życiu. Może na tym forum znajdzie sie lekarz, który zechce pomóc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...