Skocz do zawartości
Forum

centralno-dwuboczna przepuklina


Gość daniel.kreft94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel.kreft94

Witam, was wszystkich
Mam problem dotyczący kręgosłupa i proszę o porady bo naczytałem się kilka rzeczy i nie wiem co mam myśleć a przede wszystkim co robić .
Mam 22 lata i trenuje sporty walki + siłownia od 11 roku życia. Od około roku czuje że boli mnie odcinek lędźwiowy kiedy długo stoję albo maszeruje wolnym tępęm nie jest to oczywiście jakiś silny ból lecz jest to tylko po prostu nie przyjemne. Czuję nawet ten ból kiedy skręcam tułów. Nieprzyjemność ta mija po małym rozciąganiu kręgosłupa. Dodam też że śpie na brzuchu a pod głową zazwyczaj mam poduszke no i z tego powodu czasami rano kiedy wstaje czuje odcinek lędźwiowy. Oczywiście dodam że jeśli podnosze nogi wysoko do góry w pozycji leżącej to mnie nie boli nic. Zdrowie jest jedno i trzeba o nie dbać więc poszedłem na rezonans i nie rozumiem opisu i chciałbym aby ktoś mi go przetłumaczył . OPIS:
Ostatnią w pełni wydzielona przestrzeń traktuję jako poziom L5-S1.
W pozycji badania lodoza kręgosłupa spłycona.
Wysokość trzonów kręgów zachowana.
Wysokość tarcz międzykręgowych zachowana, cech ich odwodnienia nie widac.
Na poziomie L1-L2 ,L2-L3 ,L3-L4.L5-S1 istotnych zmian nie widać
Na poziomie L4-L5 centralno-dwuboczna przepuklina spłycajaca zachyłki korzeniowe i otwory
miedzykregowe .Kanał kregowy bez cech zwężenia.
kanał kregowy w wym a-p bez cech istotnego zwężenia.
Stożek rdzenia bez zmian. Najbardziej się boję co to jest "Centralno-dwuboczna przepuklina ... " Proszę o pomoc ! Jak Tylko odbiore zdj ze szpitala udam się do NEUROLOGA > Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość daniel.kreft94

Jeśli chodzi o wysunięty dysk to wątpię że akurat mi się wysunął ponieważ kiedy na prawdę wysunął się dysk mojemu koledze to nie mógł się poruszać .. a ja na dzień dzisiejszy jestem w stanie podnieść 200 kg, według waszych odpowiedzi rozumiem że jestem narażony na dyskopatie ? Pozdrawiam i Dziękuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...