Skocz do zawartości
Forum

Problemy z kręgosłupem


Joanna93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może wypowiedzieć sie w temacie wyników rtg kręgosłupa?
Skrzywiony w lewo kr. lędźwiowy z rotacją kręgów
Tyłozmyk na poziomie L3-L4( L2-L3)
Przejściowe kręgi TH12(L!?),L5?-cztery typowe kręgi lędźwiowe.
Z bólem kręgosłupa męcze się już 1,5 roku. To było badanie z zeszłego tygodnia. Ból od kilku dni jest bardzo silny( leki np. ketonal nie pomagają) nie ma mowy żeby siedzieć dłużej niż 5 minut. Przy niektórych ruchach czuje promieniujący ból do tyłu głowy ( czy może zbieg okoliczności? )

Odnośnik do komentarza

Masz zwyrodnienia kręgosłupa,są widać uciski na nerwy i boli,
lekarz zaleci pewnie jakieś zabiegi i ćwiczenia,choć te nie zawsze są pomocne przy takich zwyrodnieniach,
musisz oszczędzać kręgosłup, nie dźwigać,
ja bym Ci polecała ,korzystanie z term solankowych ,jeśli masz taką możliwość,
sama musisz wyczuć co Ci pomaga ,a co szkodzi ,dobrze byłoby wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców i brzucha,jeśli po nich nie czułabyś się gorzej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Co do nie dźwigania to ciężko, mam 1,5 rocznego synka( 12kg). Do tego zapomniałam napisać, ale momentami trace czucie w lewej nodze. Mogę iść i długo nic i nagle jakby paraliż i jej w ogóle nie czuje. A są jakieś maści lub coś co mogłabym stosować? Dziś cały dzień leże, nie mogę ani przejść kilku metrów ani tym bardziej siedzieć.

Odnośnik do komentarza

Niestety ,dziecka nie możesz nosić ,te wszystkie objawy są od kręgosłupa ,maść tu raczej nie pomoże,ale próbuj ,nie zaszkodzi,
możesz też wypróbować plastry rozgrzewające,ale jak masz taki silny ból to może jest jakiś stan zapalny,koniecznie wybierz się do lekarza,
mogą pomóc też leki zwiotczające mięśnie ,ale są szkodliwe,tak czy tak,lekarz musi zdecydować,
jak będziesz dźwigała dziecko, to musisz się liczyć ze stałym bólem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...